Ferzan Özpetek filmi Şans Tanrıçası İtalya’da vizyonda

03.10.2019
A+
A-

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, 13’üncü uzun metrajlı filmi Şans Tanrıçası İtalya’da vizyona girecek. Filmde Sezen Aksu’dan şarkılar da var.

Ferzan Özpetek filmi Şans Tanrıçası İtalya’da vizyonda olacak. Yaşamını İtalya’da sürdüren ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmi ile sinema seyircisinin karşısına çıkıyor.

Ferzan Özpetek’in 13’üncü filminin adı Şans Tanrıçası. Onüçüncü film için ironik bir isim Şans Tanrıçası.

Şans Tanrıçası, önümüzdeki aralık ayında önce İtalya’da vizyona girecek.

Ferzan Özpetek, İtalya’da yaşıyor ve orada çok da seviliyor. Fahri hemşehrilik beratları ile onurlandırılıyor. Sadece sinema yapmıyor. Aynı zamanda İtalya’da tiyatro oyunları ile de seyirciyle buluşuyor.

Ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek, şimdi 13’üncü uzun metrajlı filmi Şans Tanrıçası (La Dea Fortuna) ile beyaz perdeden seyirciye ulaşacak.

Şans Tanrıçası filmi İtalya için “iddialı” denilebilecek bir tarihte gösterime girecek: 19 Aralık. Filmin daha önce belirlenen vizyon tarihi kasım ayının sonuydu. Ancak dağıtımcı şirket Warner Bros, Şans Tanrıçası’nı çok beğenince kararını değiştirdi.

İddialı yapımların gösterim zamanı olan Aralık ayını tercih etti. Şimdi Şans Tanrıçası filminin vizyon tarihi 19 Aralık olarak açıklandı.

Ferzan Özpetek, Şans Tanrıçası filminin kısa tanıtım videosunu Instagram hesabından paylaştı. Tanıtım videosunda, yeni filmin İtalya’da vizyona giriş tarihinin 19 Aralık olduğunu duyurdu.

Şans Tanrıçası filminin başrollerinde Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo ve Serra Yılmaz’ın yer alıyor. Filmle ilgili ortaya çıkan işten son derece tatmin olduğunu belirten Özpetek, son filmini, “duygu yüklü” olarak ifade etti. 

Şans Tanrıçası fragmanı 

Ferzan Özpetek, Instagram’da paylaştığı tanıtım videosunda, Türk hayranlarının hemen dikkatini çeken Türkçe şarkı sürprizine de değindi.

Ferzan Özpetek, “Bu şarkıyı Sezen Aksu’dan dinleyince çok beğenip aldım. Çok da iyi gidiyor. Gelen yorumları okuduğumda İtalya’da da çok beğenildiğini söyleyebilirim. Bizim Sezen ile yıllardır çok güzel iletişimimiz var. Böyle bir şey daha önce hiç olmadı. Bir filmimin tanıtımında ilk kez Türkçe şarkı oluyor. Filmde dört tane şarkı var, biri Sezen’in” dedi. 

Ferzan Özpetek, Şans Tanrıçası filminin Türkiye’de ne zaman vizyona gereceğinin henüz belli olmadığını söyledi. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.