Galeri Işık Şile’de Cumhuriyet onuruna sergi

Cumhuriyet’in 95’inci yılı onuruna Galeri Işık Şile’de 10 sanatçının 95 eserinin yer aldığı sergi açıldı. Resim, heykel ve baskıresim işlerinden oluşan serginin açılışı için bir tören düzenlendi. 

Galeri Işık Şile’de Cumhuriyet onuruna sergi açıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci yılı onuruna Galeri Işık Şile’de açılan sergide 10 sanatçının 95 eseri sergileniyor. Resim, heykel ve baskıresim işlerinden oluşan serginin açılışı için bir tören düzenlendi.

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 2018 yılı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yer alan resim, heykel ve baskıresim sergisi Galeri Işık Şile’de çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Sergide Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Devrim Erbil, Ramiz Aydın, Tamer Başoğlu, İsmail Avcı, Ali Candaş, Seyyit Bozdoğan, İsmet Çavuşoğlu, Basri Erdem, Yunus Güneş ve Sibel Avcı Tuğal’ın 95 eseri yer aldı.

Cumhuriyet onuruna düzenlenen sergiye 10 ünlü sanatçı eserleriyle katıldı.

Serginin açılışında Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş kısa bir konuşma yaptı: “Üniversite olarak kültür sanat etkinliklerimize ara vermeden devam ediyoruz. Galeri Işık Nişantaşı, Galeri Işık Maslak ve Galeri Işık Şile’de açtığımız sergilerle, vakıf üniversiteleri arasında en fazla sergi açan üniversite durumundayız. Bu özelliğimizle de büyük bir gurur duyuyoruz. Bu sergiye eserleriyle büyük destek veren tüm sanatçılarımıza üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Eva Şarlak ise şöyle konuştu: “Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, sanatçılarımızı ve onların eserlerini, üniversitemizin Şile kampüsündeki galerimizde farklı disiplinlerle ve farklı bölümlerde eğitim almakta olan öğrencilerimizle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin sanat ve kültürle iç içe olması için sergilerimize devam edeceğiz.

Sergiye eseriyle katılan Prof. Dr. Devrim Erbil, “Cumhuriyetin 95’inci yılı onuruna düzenlenen sergide yer almanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. Erbil, “Atatürk sevgisinin günden güne arttığı bir dönemde böyle bir sergide bulunduğum için büyük bir heyecan duyuyorum. Atatürk, sanat alanındaki olağanüstü sezgisiyle sanat ve sanatçıyı onurlandıran emsalsiz bir lider. Sanat ve sanatçı için yaptıkları, çağdaş bir Türkiye yaratma idealinin bir parçasıydı. Atatürk’ün kurduğu çağdaş Cumhuriyetin 95’inci yılının bu sergi ile bağdaşması benim için ayrı ve özel bir anlam ifade ediyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Cemal İbiş sanatçılara teşekkür plaketlerini takdim etti.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.