Ulusal Tiyatro Oyun Ödülleri sahiplerini buluyor

Tiyatroya yerli oyunlar kazandırmak için Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması ödülleri törenle sahiplerine verilecek.

Ulusal Tiyatro Oyun Ödülleri sahiplerini buluyor. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması ödülleri 10 Aralık 2018 Pazartesi akşam düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. Ödül töreni Moda Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Ulusal Tiyatro Oyun Ödülleri ile tiyatroya yeni eserler kazandırılması, yerli tiyatro eseri repertuvarının zenginleşmesi amaçlanıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenen Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nda birinciliğe “İnsan Hüznü” adlı oyunuyla Mehmet Selçuk Bilge değer bulundu.

Bu yıl ikinci kez ‘Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (oyun) Yarışması’nı düzenledi.

Yarışma, TC vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçılara açık olarak düzenlendi. Yarışmanın seçici kurulunda Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Bilgesu Erenus, Yücel Erten, Beliz Güçbilmez, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya yed aldı. Ön seçici kurul ise Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek ile oluşturuldu.  Yapılan değerlendirmeler sonucunda dört oyuna ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Ulusal Tiyatro Oyun Ödülleri’nde birinciliğe “İnsan Hüznü” adlı oyunuyla Mehmet Selçuk Bilge değer bulundu.

İnsan Hüznü birinci oldu

Ulusal Tiyatro Oyun Ödülleri’nde birinciliği “İnsan Hüznü” adlı oyunuyla Mehmet Selçuk Bilge kazandı. “Huzur Apartmanı” adlı oyunuyla Aslı Ayhan İkincilik Ödülü’ne değer bulundu. “Babaannemin İlk Twit’i” adlı eseriyle Nedim Saban ve “Benim Annem Cumartesi” adlı oyunuyla Cihan Çakan Üçüncülük Ödülü’ne layık görüldü.

Birincilik ödülü olarak 10 bin  TL , ikincilik ödülü olarak 8 bin TL, üçüncülük ödülü olarak 7 bin TL, iki adet mansiyon olarak ise 5’er bin TL verilecek.

Ödüller 10 Aralık Pazartesi saat 20:00’de Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak. Ödül töreni ve kokteylin ardından ‘Komik Günler’ adlı müzik grubunun sahne alacağı ödül törenine tüm tiyatro ve sanatseverler davetli.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.