Gamze Güller öykü kitabı Durmuş Saatler Dükkanı ile raflarda

Gamze Güller öykü kitabı Durmuş Saatler Dükkanı ile raflarda yerini aldı. İletişim Yayınları etiketiyle basılan “Durmuş Saatler Dükkânı” yazarın beşinci kitabı. 

Gamze Güller, öyküleriyle edebiyat dünyasında yer alıyor. İlk öykü kitabı İçimdeki Kalabalık 2008’de yayımlandı. Beşinci Köşe adlı öykü kitabı 2012 yılında yayımlandı ve aynı yıl Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü kazandı.

Kısa bir roman da yazdı Gamze Güller. En Çok Onu Sevdim adlı kısa romanı 2015’te yayımlandı. ‘Beşinci Köşe’ ile ‘İçimdeki Kalabalık’ adlı eserlerini bir arada kitaplaştırdı. 2018 yılındaysa İşte Hayat Böyle Bir Şey adlı çok yazarlı öykü derlemesini yayına hazırladı.

Durmuş Saatler Dükkânı öykü kitabının tanıtım bülteninden okuyalım:

”Sesi bu alacalı karmaşayı orta yerinden yarıp geçiyor. Saatler susuyor. Hafifliyorum. Kafamın içinde sıralamaya çalışıp durduğum her şey gevşiyor, düğümleri çözülmüş gibi sarkmaya başlıyor. Guguklu saatler, pilli saatler, kurmalı saatler duruyor. Ben duruyorum…”

Belalı gemilerde ateşle tek vücut olan mürettebat, paranoyak zihinler, rüyaların derinliklerinden sökülüp çıkarılan ılık ılık atan yürekler, post mortem fotoğraflar ve zamana yenilen aşklar, hasta ruhlu yazarlar, buz tutan kimsesiz nehirler, basit öğle yemeklerinde konuşulan gizemli ölümler, dev soyundan gelen nahif insanlar…

Durmuş Saatler Dükkânı, zaman mefhumuyla meselesi olan, bitmek bilmeyen döngülerden şikâyetçi, üzerine sis çökmüş büyülü öykülerden oluşuyor.

Gamze Güller, tekinsizliğine rağmen karanlığın karşı konulmaz cazibesini, sade ve etkileyici bir üslupla anlatıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.