Geber Aşkım 2018 Man Booker adayı – raflarda yerini aldı

Geber Aşkım edebiyat dünyasının prestijli ödüllerinden 2018 Man Booker’a aday gösterilmişti. Roman şimdi Türkiye’de raflarda yerini aldı.

Geber Aşkım 2018 Man Booker adayı roman raflarda yerini aldı. Arjantinli yazar Ariana Harwicz tarafından kaleme alınan Geber Aşkım, Çınar Yayınları tarafından yayımlandı. 

Seda Ersavcı çevirisi ile yayımlanan Geber Aşkım annelik, kadınlık, aşkın yüzeyselliği ve arzularımızın karanlığı hakkında vahşi ve büyüleyici bir roman olarak tanıtılıyor. 

Geber Aşkım romanının konusu

Geber Aşkım romanı tanıtımında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Yeni anne olan bir kadının cinnetin eşiğinde gezinen bu karanlık öyküsünde, aile, evlilik, aşk, annelik, kadınlık gibi kavramlar en tekinsiz halleriyle dikiliyor karşımıza. Clarice Lispector ve Sylvia Plath’ın edebi izlerini takip eden yazar Ariana Harwicz, hem ele aldığı konulara yaklaşımı hem de taviz vermeyen üslubuyla, kadın kahramanının ruhunda, zihninde ve arzularının korkutucu dehlizlerinde sorgulayıcı bir yolculuğa çıkarıyor bizi.

Geber Aşkım, Mariana Enriquez ve Samanta Schweblin gibi çağdaş Arjantin edebiyatının son dönemine iz bırakan yazarlardan biri olan Harwicz’in kaleminden, bir kadının hayatının kırılma anları hakkında, büyüleyen ve yaralayan bir roman.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.