Kanserle mücadelenin sembol kadını Neslican sinema filmiyle ölümsüzleşiyor

22.09.2020
A+
A-

Kanserle yaptığı örnek mücadelesiyle Türkiye gündemine gelen ve hayli sevilen Neslican Tay’ın hayatı sinema filmi oluyor. Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan 21 yaşındaki Neslican Tay’ın hayatı Demir Kadın Neslican filmiyle sinemaya aktarılıyor.

Kanserle mücadelenin sembol kadını Neslican sinema filmiyle ölümsüzleşiyor. Neslican Tay kanserle örnek bir mücadele vermiş, üç kez illet hastalığı yenmiş ancak dördüncü keresinde hayatını kaybetmişti. Türkiye onu ‘demir kadın’ sıfatı ile tanıyordu. 

Kanserle mücadelesinde yüzü daima gülen ve çevresini bu hastalığa karşı bilinçlendiren Neslican Tay 21 yaşında aramızdan ayrılmıştı. Sadece ailesi değil, yaşam öyküsünü öğrenen ve onu medya aracılığı tanıyıp seven herkes üzülmüştü. 

Neslican Tay’ın hayatı sinema filmi oluyor. Kanserle mücadelenin sembol ismi Neslican sinema filmiyle ölümsüzleşecek. Demir Kadın Neslican filmi için dizilerin ünlü ismi Neslihan Atagül’e teklif götürüldü. Neslican’ın hayatını beyazperdeye aktaracak onu ölümsüzleştirecek isim olarak Neslihan Atagül ile görüşüldü. 

Sefirin Kızı dizisinde rol alan güzel oyuncu Neslihan Atagül, Neslican Tay’ın hayatını anlatan Demir Kadın Neslican filminde genç kadını canlandıracak.

Demir Kadın Neslican filmi için çalışmaların tamamlandığı çekimlerin 14 Mart’ta başlayacağı belirtiliyor. Bu tarihin özel bir anlamı var. 14 Mart Neslican Tay’ın doğum günü. Demir Kadın Neslican filmi birçok ünlü ismi de bira araya getirecek. 

Demir Kadın Neslican filminin konusu

Demir Kadın Neslican filminin konusu elbette genç kadının kanserle olan mücadelesine odaklı. Demir Kadın Neslican filminde henüz 21 yaşında olmasına rağmen 3 kez kanseri yenen Neslican Tay beyazperdede ölümsüzleşecek. Genç kadın son kez kansere yakalandığında da “Kaybedersem bile savaşarak kaybedeceğim” demişti. Kanserle yaptığı mücadelede örnek bir insandı. Var gücüyle mücadele ederken, hayatla olan bağını asla koparmayan Demir Kadın Neslican, 2019 yılı Eylül ayında hayatını kaybetmişti.

Demir Kadın Neslican filminde başrol oynayacak oan Neslihan Atagül rolüne hazırlanıyor. Neslihan Atagül Demir Kadın Neslican rolü ile farklı bir rol ile sinema seyircisinin karşısına çıkacak. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.