Gülşen için müzik meslek birliklerinden açıklama

Ünlü şarkıcı Gülşen’in tutuklanıp cezaevine konulmasının ardından müzik meslek birliktelerinden ortak bir açıklama yapıldı.

Gülşen için müzik meslek birliklerinden açıklama. Tutuklanan Gülşen için müzik meslek birlikleri ortak bir açıklama yayımladı. 

Gülşen’in nisan ayındaki bir konserinde sarf ettiği ifadeleri nedeniyle tutuklanmasının ardından MSG, MESAM, MÜYAP, MÜYORBİR ortak bir açıklama yaptı.

Ünlü şarkıcı Gülşen, nisan ayındaki bir konserinde sarf ettiği ifadeleri nedeniyle tutuklandı. Cezaevine gönderilen Gülşen için tepkiler, destekler çoğalıyor.

Sanatçı hakkında MSG, MESAM, MÜYAP, MÜYORBİR’den oluşan müzik meslek birlikleri, tutuklama kararı sonrası ortak bir bildiri yayınladı.

Meslek birlikleri şu açıklamayı kamuoyu ile paylaştı:

“Sanatçı Gülşen’in aylar önce bir konseri esnasında yapmış olduğu bir yorum nedeniyle dün akşam itibariyle tutuklanması, ülkemizde hukukun herkese adaletli ve eşit olarak uygulanması gereğinin ne kadar önemli ve hassas bir konu olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı.

Ceza hukukunun en temel ilkesi olan suç ve ceza arasındaki orantılılık ilkesi, işlenen suçun ağırlığı ve orantılı ceza ve güvenlik tedbiri uygulanmasını gerektirir. Ne yazık ki bu uygulamada bu ilkenin göz ardı edildiğini gördük.

Müzik Meslek Birlikleri olarak ülkemizde hukukun üstünlüğünün egemen olması, herkese eşit şekilde uygulanan bir adalet anlayışının hakim olması, laik ve demokratik bir ülkenin olmazsa olmazlarının unutulmaması gönülden temennimiz ve devletimizden talebimizdir.”

ETİKETLER: , , , ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.