Hakan: Muhafız dizisi Karakalem romanından çıktı

01.01.2019
A+
A-

Netflix’teki ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız, İpek Gökdel’in yazdığı Karakalem adlı romanından ortaya çıktı. Roman 2016’da okurlarla buluşmuştu.

Hakan: Muhafız dizisi Karakalem romanından çıktı. Netflix’teki ilk Türk dizisi olan Hakan:Muhafız üzerine tartışmalar sürüyor. Diziyi beğenenler, beğenmeyenler… Oyuncularını eleştirenler ya da yere göğe sığdıramayanlar…

Hakan: Muhafız dizisinin senaryosuna kaynak olan bir kitap var. İpek Gökdel’in yazdığı Karakalem adlı roman diziye temel oluşturdu. Senaryo bu roman üzerinden yapılan çalışmayla ortaya çıktı. 

Hakan: Muhafız dizisinde başrolü Çağatay Ulusoy oynuyor. İstanbul’u ve Ayasofya’yı gizemli güçlerden korumak için seçilen Hakan’ın hikayesi anlatılıyor.

İpek Gökdel romanını 2016’da yazdı. “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı kitap şimdi Netflix’teki ilk Türk dizisinin senaryosuna kaynak oldu. 

Serinin ikinci romanı “Kayıpbey Efsanesi” olacak. Roman Ocak 2019’da raflarda yerini alacak. 

Romandan yola çıkarak cevap vermem lazım bu sorunuza. “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikâyesi”ni okuyan her genç tarihimizi ve jeopolitik önem taşıyan topraklarımızın değerini anlayabilir. İstanbul’un dünya siyasi ve dinler tarihinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu kavrayabilir. Amacım da buydu, açıkçası. Her Türkiye Cumhuriyeti gencinin öğrenmesi gereken bir tarihimiz, koruması gereken değerlerimiz var. Geçmişini bilmeyen geleceği kurgulayamaz.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.