Halikarnas Balıkçısı fotoğraf sergisi Bodrum’da

Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın daha önce sergilenmemiş 28 fotoğrafı Bodrum’da bir sergide sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

Halikarnas Balıkçısı fotoğraf sergisi Bodrum’da

Halikarnas Balıkçısı fotoğraf sergisi Bodrum’da açıldı. ‘Halikarnas Balıkçısı’ adıyla da tanınan gazeteci, yazar, şair, ressam Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın daha önce görülmemiş 28 fotoğrafının yer aldığı sergi sanat severlerin ve Bodrumlular’ın ilgisine sunuldu. 

Sergi, Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın kızı İsmet Kabaağaçlı Noonan’ın özel koleksiyonunda yer alan fotoğraflardan oluşturuldu.  Sergiyi düzenleyen Selen Cambazoğlu. Sergi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Belediyesi ve Bodrum Deniz Müzesi’nin öncülüğünde, BODTO sergi salonunda açıldı.

Selen Cambazoğlu, İzmir’deki evinde İsmet Kabaağaçlı Noonan’ı ziyaret ettiklerini belirtti. Bu ziyaretle birlikte Noonan’ın aile albümlerini müze için açtığını ifade etti. Cambazoğlu, Noonan’ın kendilerine müze arşivi için fotoğraf ve belgelerden oluşan 54 materyal verdiğini söyledi. Bu materyallerden 28 tanesi şu anda sergileniyor. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM