Halit Ergenç Atatürk rolüyle sinemada

10.02.2019
A+
A-

Halit Ergenç sinema filminde Atatürk rolü ile karşımıza çıkacak. İlk Adım: 1919 adlı film Bandırma Vapuru’nun Samsun’a gidiş öyküsünü sinemaya taşıyacak.

Halit Ergenç Atatürk rolüyle sinemada

Halit Ergenç Atatürk rolüyle sinemada izleyiciyle buluşacak. Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği “İlk Adım: 1919” adlı sinema filminde Halit Ergenç, başrolde oynayacak. 

Halit Ergenç Atatürk rolü ile İlk Adım: 1919 filminde rol alacak. 

Ünlü oyuncu daha önce de Atatürk’ü canlandırmıştı. 2010 yapımı “Dersimiz Atatürk”te başrol oynamıştı. Halit Ergenç aradan geçen 9 yılın ardından yine Atatürk kimliğine bürünecek.

İlk Adım: 1919 filminin konusu

İlk Adım: 1919 filmi İstiklal Savaşı’nın 100’üncü yılı sebebiyle çekilecek. Atatürk’ün işgal altındaki memleketi kurtarmak için çıktığı Bandırma Vapuru ile yolculuğu beyazperdeye gelecek. 

Film için ön hazırlıkların tamamlandığı belirtiliyor. Bandırma Vapuru olarak 1974 yapımı bir tanker, Tuzla’daki tersanede hazırlandı. Bandırma Vapuru’nun birebir kopyası yapıldı.

Filmde kullanılacak olan gösterişli Saltanat Vagonu da Sirkeci Garı’nda tasarlandı. Filmin çekimlerinin yapılacağı Beykoz Kundura Fabrikası’na taşındı.

Beykoz Kundura Fabrikası’nda iç mekanlar için plato hazırlandı. İlk Adım: 1919 filminin bugüne dek çekilen en büyük bütçeli film olacağı belirtiliyor. 

Bilindiği gibi Halit Ergenç, Kanal D’de yayımlanan ‘Vatanım Sensin’ adlı dizide de Milli Mücadele kahramanı olarak seyirciyle buluşmuştu. Kanal D’de izlenme rekorları kıran dizide Halit Ergenç, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Albay Cevdet rolünü oynamıştı. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.