Hasan Ali Toptaş’tan Melodik Eserler

hasan_ali_toptas_03

Yazarın hayatı ile ilgili kısa bilgi de paylaşmak istiyorum. Hasan Ali Toptaş, 1958’de Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu. Yaşayan yazarlarımızdan. Hayli kıymetli ve çok sayıda eser ortaya koyan edebiyatçılarımızdan. Eserlerinde köy, kasaba izleri değil bizatihi bunları ağırlıklı olarak görüyoruz.

İlk öykü kitabı “Bir Gülüşün Kimliği” ni 1987’de yazdı. 1990’da ikinci öykü kitabı Yoklar Fısıltısı yayımlandı. Maliyede veznedarlık ve icra memurluğu yaptı. “Ölü Zaman Gezginleri” adlı öykü dosyasıyla 1992 yılında Çankaya Belediyesi ile Damar edebiyat dergisinin düzenlediği yarışmada birincilik ödülü aldı. Aynı yıl Sonsuzluğa Nokta adlı yayımlanmamış romanıyla Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği yarışmada mansiyon aldı ve “Sonsuzluğa Nokta” Kültür Bakanlığı tarafından yayımlandı. 1994’te “Gölgesizler” adlı yayımlanmamış romanıyla Yunus Nadi Roman Ödülü’nü aldı.“Bin Hüzünlü Haz” adlı romanı 1999 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne, “Uykuların Doğusu” adlı romanı ise 2005 Orhan Kemal Roman Armağanına değer görüldü.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.