Hasan Ali Yücel 58. ölüm yıldönümünde anılacak

19.02.2019
A+
A-

Türkiye’nin bir dönemine damgasını eğitim hamlesi ve Köy Enstitüleri’nin kuruluşu ile vuran Hasan Ali Yücel unutulmadı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hasan Ali Yücel anma buluşması düzenlendi.

Hasan Ali Yücel 58. ölüm yıldönümünde anılacak

Hasan Ali Yücel 58. ölüm yıldönümünde anılacak. Eski Milli Eğitim Bakanı olan ve Köy Enstitüleri’nin kurucusu Hasan Ali Yücel, için ölüm yıldönümünde anma buluşması düzenlenecek. 

Ankara Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı’nda düzenlenecek olan anma buluşması, 22 Şubat 2019 Cuma saat 14.00’da…

Hasan Ali Yücel’in 58’inci ölüm yıldönümünde Ankara’da anma buluşması düzenlenecek. Anma buluşmasında Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı ile Prof. Dr. Ali Demir konuşma yapacak. 

Cumhuriyet’in gelişmeye ve kurumsallaşmaya başladığı dönemde ülkemizde çok yönlü kişiliği ve seçkin bir eğitim, kültür ve siyaset adamı olarak tanındı Hasan Ali Yücel. 

Hasan Ali Yücel’in eğitim sistemindeki devrimci bakışı ve Köy Enstitüleri’nin kurması Türkiye’nin en ücra köylerine kadar etkili bir eğitim öğretim hamlesini sağladı. 

Hasan Ali Yücel, 58 yıl sonra unutulmadı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hasan Ali Yücel için anma buluşması düzenlendi. 

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.