Hazal Kaya’dan nefret ettiğini yazan Ahmet Hakan’a sert cevaplar

Ahmet Hakan “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı yazısı nedeniyle sert sözlerle eleştiriliyor. Hazal Kaya “Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” dedi. Sanat dünyası Ahmet Hakan’ı hedefine koydu.

Hazal Kaya’dan nefret ettiğini yazan Ahmet Hakan’a sert cevaplar… Hürriyet gazetesindeki köşesinden oyuncu Hazal Kaya’yı yerden yere vurduğu “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı yazısı nedeniyle Ahmet Hakan’a tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Önce Hazal Kaya’dan ardından da sanat dünyasından Ahmet Hakan’a sert sözlerle cevaplar ve tepkiler geldi. 

Hazal Kaya, Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin başrolünde oynadı. Ahmet Hakan, dizideki oyunculuğunu beğenmediği Hazal Kaya hakkında öyle bir ifadeyle eleştiri yazısı kaleme aldı ki, ortalık ayağa kalktı.

Ahmet Hakan, “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı yazısında ‘nefret’ kelimesini kullanması nedeniyle hedefe oturtuldu. 

Ahmet Hakan, Hazal Kaya’dan nefret etmesinin sebeplerini şöyle sıraladı: 

“BİR: Çok aşırı bir zorlamayla doğal olmaya çalışıyor.

İKİ: Büyük oynayarak iyi oyuncu olacağını sanıyor.

ÜÇ: Gözlerine ve yüzüne ifade yüklemesini bilmiyor.

DÖRT: Sahne ne olursa olsun hep şımarık kız çocuğu modunda.

BEŞ: Hiç bitmeyen, hiç tükenmeyen bir yapmacıklık var oyunculuğunda.”

Hazal Kaya’dan cevap “Fikrinin ne önemi varsa vasat herif”

Ahmet Hakan’ın nefret diliyle kaleme aldığı yazısı sosyal medyada gündem oldu. Hazal Kaya sessizliğini bozarak Ahmet Hakan’a önce Instagram hesabından cevap verdi: “Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” yazılı bir fotoğraf paylaştı. 

Ardından ise yazılı bir açıklama paylaştı: 

“Zamanda yolculuk yapıp 100 yıl öncesine giden bir kadın nasıl doğal olabilir? Böyle bir kurguyu canlandıran bir oyuncu nasıl hayatın olağan akışındaymış gibi gündelik oynayabilir? Bu 100 yıldaki kazanımlarla, kimsesiz tek başına ayakta durmuş özgür bir kadın geçmişte yabancılık çekmeden nasıl var olabilir? Portakalın yuvarlanışını izlediğimiz bir senaryosu yok Pera Palas’ın, organik değil fantastik bir kurgusu var. Ben de performansımı bu detayları dikkate alarak inşa ettim. Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama teraziniz koyarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!”

Ünlü isimlerden Ahmet Hakan’a tepki 

Oyuncu Pınar Altuğ, Ahmet Hakan’ın yorumunu görünce rahatsız oldu ve “Nefret çok güçlü bir söylem, beğenmemek, hoşlanmamak tamam da nefret?” değerlendirmesinde bulundu.

Aysu Baceoğlu ise aynı paylaşıma “Hazal buna üzüldü” diyerek Ahmet Hakan’ı ti’ye aldı.

Levent Kazak ise Twitter hesabından Ahmet Hakanı da ekleyerek tepki gösterdi ve “Bir oyuncuyu eleştirirken ”nefret” kelimesini kullanmak,ne biliyim,döne döne sıçıyorsun” diye yazdı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.