İclal Aydın Kalbimin Can Mayası romanı

İclal Aydın yeri romanı ile okurlarıyla buluşuyor. Kalbimin Can Mayası adlı roman raflarda yerini aldı.

İclal Aydın Kalbimin Can Mayası romanı

İclal Aydın Kalbimin Can Mayası romanı Doğan Kitap’tan çıktı. İclal Aydın on parmağında on marifet olan insanlardan. Oyuncu, gazeteci ve yazar sıfatlarıyla geniş bir hayran kitlesi bulunuyor. Televizyonda onu en son Ege’nin Hamsisi adlı dizide izledik.

Kitaplarıyla da geniş bir okur kitlesi bulunan İclal Aydın, Kalbimin Can Mayası adlı yeni romanıyla karşımızda.

Üç Kız Kardeş, Bir Cihan Kafes, Hayat Güzeldir, Senin Adın Bile Geçmedi, Kağıt Kesikleri, Aşk ve Acı İclal Aydın’ın diğer kitaplarından bazıları.

İclal Aydın’ın yeni romanı Kalbimin Can Mayası

İclal Aydın Kalbimin Can Mayası romanı ile okurlarla buluşuyor. Kalbimin Can Mayası romanı neyi anlatıyor? Yayınevinin hazırladığı tanıtım bülteninden okuyalım:

“Nedenini bilmeden peşine düştüğümüz duyguların, izini sürdüğümüz tutkuların, hapishanemiz olan korkuların bize bizden önceki nesilden kaldığına kanaat getirdim. Unutmamak, hatırlamak, birbirini tamamlamak için aslında.”

Diken kelebeklerinin göçü altı nesil sürüyorsa ve nesiller birbirinde devam ediyorsa, dağın bu yanıyla öbür yanını, denizin bu ucuyla öteki ucunu, bir kıtanın başlangıcıyla bitimini aynı anda görebilen
hangi nesildir?

Kapalı bir kapının iki tarafında iki insan duruyor. Rüçhan ve Nesrin. Türkân ve Mine. Kartal ve Somer. Peki, bir sonraki nesilden Defne ve Somer’in öteki kızı Kiraz kendi aralarındaki kapıyı aralarsa, diğer kapalı kapılara ne olur?

Dün, bugün ve yarın, bir neslin yolunda kesiştiğinde hikâyeler nasıl değişir?

Belki de, Kiraz’ın Defne’ye söylediği gibi bir aynaya tutulur bütün hikâyeler:

“Büyürken, genç kız olurken fark ettim ki, benim annem de sen ve senin annen için öteki kadın.
Annelerimize yaşatılan reddedilişin iki ucuyduk seninle. Rüçhan Hanım’ın ölüme giderken hüzünle baktığı bir aynayız biz. Birimiz aynanın sırrı, diğerimiz camıyız.”

Üç kız kardeş Türkân, Dönüş ve Derya’nın hikâyesi, Ayvalık’ta kaldığı yerden, bağımsız kurgusu ve tanıdık karakterleriyle devam ediyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.