İkinin Biri oyununda Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Zeyno Gönenç

18.03.2019
A+
A-

Tiyatro sahnesine 10 yıl sonra dönen Tamer Karadağlı ve Zeyno Günenç, televizyondaki diğer ekip arkadaşı olan Volkan Severcan ile seyircinin karşısına bir komedi ile çıkıyorlar.

İkinin Biri oyununda Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Zeyno Gönenç

İkinin Biri oyununda Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Zeyno Günenç tiyatro seyircisiyle buluşuyor. Televizyon dünyasında rekorlar kıran Çocuklar Duymasın dizisinin başrolündeki üç isim tiyatro sahnesinde de birlikteler.

İkinin Biri oyununu Ray Cooney yazdı. Bora Severcan yönetti. İkinin Biri adlı tiyatro oyunu prömiyerini İzmir’de yaptı. Ardından da İstanbul seyircisi ile buluştu. Oyun farklı illerde de sahnelenecek. 

İzmir’de Bostanlı Suat Taşer Salonu’nda sahnelenen İkinin Biri, Folkart Özel Gösterimi ile ilk kez tiyatroseverlerle buluştu. İzleyicilerin beğenisini toplayan oyun, yoğun alkış aldı.

İkinin Biri oyununda Tamer Karadağlı, Zeyno Günenç, Volkan Severcan başrolü paylaşıyor. Esra Sönmezer, Sefa Zengin, Haluk Özenç, Bora Severcan, Hacı Ali Açıkgöz, Rabia Armağan, Zuhal Yalçın da oyunda rol alan sanatçılar.

Televizyonun sevilen dizisi Çocuklar Duymasın’da rol alan Tamer Karadağlı ve Zeyno Günenç, 10 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesindeler. İkinin Biri ile tiyatroda tekrar izleyiciyle buluşan oyun İzmir’den sonra İstanbul’da da sahnelendi. 

Tamer Karadağlı ve Zeyno Günenç tam 10 yıl sonra tekrar tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor. Tamer Karadağlı, “Bizim için zor bir karar oldu; ama iyi ki tiyatroya dönmüşüz. Çok güzel bir ekiple, çok güzel bir oyun oynuyoruz” dedi. 

 Tiyatro Sahnekarlar‘ın kurucuları Volkan ile Bora Severcan kardeşler. İkinin Biri, Tiyatro Sahnekarlar’ın ilk oyunu. 

İkinin Biri oyunun konusu

‘İkinin Biri’ komedi türünde bir oyun. Bir aşk kaçamağının yarattığı karmaşa ile olaylar birbirine girer. Kahramanımız, eşiyle birlikte bir otelde kalmaktadır. O otelde bakanlıktaki bir sekreterle aşk kaçamağı da yapmaktadır. Kaçamağa bakanlığın özel kalem müdürü, otel çalışanları ve beklenmedik misafirler de dahil olunca sahneye bir karmaşa komedisi yansır. 

İkinin Biri oyunun konusu Muhafazakar parti bakan yardımcısı Richard Willey’in kaçamağını anlatıyor. Bakan yardımcısı Willey, muzır yasasının tartışılacağı toplantı için birkaç geceliğine eşiyle birlikte Westminister Oteli’nde kalmaktadır. 

Richard, bu otel misafirliği sırasında bakanlıktaki bir sekreterle de kaçamak yapmayı planlamaktadır. Özel Kalem Müdürü George, otel çalışanları ve beklenmedik misafirler bu kaçamağın ortasına düşünce işler karışır. Komedi de bu karmaşadan ortaya çıkar. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.