İlhan İrem’in son arzusu

İlhan İrem sağlık sorunları ile mücadele ediyor. Ünlü müzisyenin hayattayken yapmak istediği son arzusu ne? Bir gazeteci yazdı…

İlhan İrem’in son arzusu

İlhan İrem’in son arzusu ne? Sağlık sorunları nedeniyle yaşam mücadelesi veren Türk müziğinin ünlü sesi İlhan İrem’in son arzusunun ne olduğu ortaya çıktı. 

İlhan İrem sağlığına kavuşursa yapmak istediği en büyük şeyin “Peru’da konser vermek” olduğu yazıldı. 

Müzik dünyamıza ‘Konuşamıyorum’, ‘Anlasana’, ‘Sürgün Gibi Masallarda’, ‘Olanlar Olmuş’ ve ‘İşte Hayat’ başta olmak üzere çok sayıda unutulmaz şarkıyı armağan eden İlhan İrem böbrek yetmezliği nedeniyle zor günler yaşıyor. 

İlhan İrem’in sağlık sorunlarını atlatması durumunda yapmak isteği en önemli şeyi gazeteci Arif Hür yazdı. Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden 66 yaşındaki İlhan İrem’in en büyük hayali açıklayan Arif Hür “İlhan İrem, tam anlamıyla sağlığına kavuşursa Peru’ya gidecek” dedi.

İlhan İrem’in hayattayken yapmak istediği son arzusuna dair o yazı: 

“1970’li yıllardan bu yana hayatımızda olan sanatçı İlhan İrem bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarıyla gündeme geliyor. Son günlerde basına yansıyan haberlerin aksine İlhan İrem’in genel sağlık durumunun iyi olduğu yönünde bir bilgi verdi. Bu gelişme hiç şüphesiz hepimizin yüreğine su serpti.Esas bomba gelişmeye gelecek olursak…Zamansız şarkıların sahibi olan ve her yaştan insanın gönlünde yer edinmeyi başarmış olan 66 yaşındaki İlhan İrem’in en büyük arzusu ortaya çıktı.Edindiğim bilgiye göre; İlhan İrem’in en büyük arzusu Güney Amerika’da bulunan Peru’da konser verebilmekmiş.

Machu Picchu’da konser arzusu

Yakın çevresine sık sık bu hayalinden bahseden usta sanatçı, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Machu Picchu’da barış, özgürlük, çocuklar, kadınlar ve doğa adına bütün insanlara seslenebileceği bir konser vermeden bu dünyadan göçmek istemiyormuş.Dilerim değerli sanatçı İlhan İrem, kısa sürede sağlığına kavuşur ve Machu Picchu’da konser verme hayalini gerçeğe dönüştürür.Gürültülü çocukluğumuzun naif sesi olan İrem, duruşu, eserleri ve vizyonuyla gençler için müthiş bir ilham kaynağı…Ona özellikle içerisinde bulunduğumuz bu buhran günlerinde daha fazla ihtiyacımız olduğu su götürmez bir gerçek…”

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.