İO DasDas sahnesinde ilk kez İstanbul’da

28.09.2023
A+
A-

İO Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos’un “İO” adlı oyunu DasDas’ta ilk kez İstanbul seyircisinin önüne çıkacak.

Dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de sahnede olduğu ‘İO’ adlı oyun İstanbul’da ilk kez DasDas sahnesinde seyircinin önüne çıkacak. 

İO Uluslararası Tiyatro Festivali, Kasım’da yeni oyunlarla devam ediyor. Festival kapsamında dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de sahnede olduğu ‘İO’ oyunu 3 ve 4 Kasım’da İstanbul’da ilk kez sahnelenecek.

DasDas, Eylül ayında yepyeni bir tiyatro festivaline ev sahipliği yapmaya başladı. Uluslararası birçok tiyatro/dans/performans gösterisini İstanbul’da ağırlamaya başlayan İO Uluslararası Tiyatro Festivali, dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de sahnede olduğu ‘İO’ oyununu İstanbullu tiyatroseverlerle 3 ve 4 Kasım akşamlarında DasDas’ta buluşturmaya hazırlanıyor.

Theodoros Terzopoulos

Etel Adnan tarafından usta yönetmen Theodoros Terzopoulos için yazılan ‘İO’, küçük bir mekanda büyük bir enerji ile sahnelenen bir performans olarak tanımlanıyor. Köklerinden kopmuş bir kadının, İO’nun, sürgünlüğünün sessiz acısının, mücadelesinin anlatıldığı oyunda Aglaia Pappa’ya sahnede Theodoros Terzopoulos eşlik ediyor.

Tiyatroyu daha geniş kitlelere ulaştırıp Türkiye’deki tiyatro üretimine katkı sağlamayı, yıl içerisinde prömiyerini gerçekleştireceği yerli yapımları ve birçok başarılı uluslararası tiyatro, dans performans gösterilerini Türkiye’de sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında ev sahipliği yapacağı yeni gösterileri önümüzdeki günlerde duyurmaya devam edecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.