İş Sanat’ta aşk şiirleri akşamı

24.01.2017
A+
A-

Şubat ayı dünya genelinde aşk ayı olarak anlamlandırılırken İş Sanat da bu çizgide bir buluşma düzenliyor. Aşk şiirleri akşamı 6 Şubat 2017 tarihinde yapılacak.

İş Sanat’ta aşk şiirleri akşamı

Şubat ayında İş Sanat’ta aşk şiirleri akşamı düzenlenecek. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Şubat ayı dünya genelinde ‘aşk ayı’ olarak anlamlandırılırken İş Sanat da bu çizgide bir buluşma düzenleyecek. 6 Şubat 2017 Pazartesi akşamı düzenlenecek şiir buluşmasında aşk şiirleri dillendirilecek. 

Can Yücel’den Turgut Uyar’a, Behçet Necatigil’den Attilâ İlhan’a şiirimizin usta kalemlerinin duygu yüklü şiirleri, duayen oyuncuların sesinden İş Sanat sahnesinde yankılanacak.

İş Sanat’ta bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler, şiir tutkunlarına romantik bir gece vadediyor. “Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyguladı. Bir sanatçı lokali atmosferinde gerçekleşecek dinletide, modern şiirimizin ustalarından Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rifat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya’dan seçilmiş şiirler seslendirilecek. . Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek’in okuyacağı dizelere Deniz Erdoğan Likos ve Hüseyin Likos’un şarkıları ile Serdar Yalçın’ın piyanosu eşlik edecek. Ücretsiz olarak izlenebilecek dinleti, 6 Şubat 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta. Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.