Işıl Yücesoy şarkıları ile büyülüyor

Beyazperdenin güçlü karakter oyuncusu Işıl Yücesoy şarkıları ile büyülüyor. Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” adlı filmindeki rolü ile adını sinemaya daha güçlü kazıyan Işıl Yücesoy 35 yıl sonra bir albümle müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümde bir de Çağan Irmak ile yaptığı düet var. 

Işıl Yücesoy aslında güçlü sesiyle müzikseverlerin yakından tanıdığı bir isim. Ancak Onun 35 yıl öncesine ait bu özelliğini bilmeyenlerin, albüm çıkardığını duyduklarında şaşkınlığa düşmeleri de normal. 

Bunca yıl böylesine güzel ve güçlü bir ses neden albüm yapmaz ki? En son 1979 yılında stüdyoya girmiş. Türk pop müziğinin önemli bir icracısı olan Işıl Yücesoy, on şarkıdan oluşan bir albüm yaptı.

Bu yıl yani 2016’da Işıl Yücesoy’un şarkıları dinlenecek ve konuşulacak gibi. Hele ki aşağıda klibini de izleyebileceğiniz “Büyümedim” adlı şarkısı bu albüm için özel bestelendi.Sözleri Sadettin Dayıoğlu imzasını taşıyor.  Müzik Sonay Yağız’a ait. Bir klasik olmaya daha şimdiden aday. Albümün çıkış şarkısı olan ‘Büyümedim’ in klibi yönetmen Gökhan Özdemir tarafından çekildi. Dinleyin ve izleyin bakalım neler hissedeceksiniz…

 

Işıl Yücesoy’un albümünde Çağan Irmak ile de bir düeti var. “Zamansız” adlı parçayı birlikte söylüyorlar…

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.