İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sezonu açıyor

28.09.2020
A+
A-

İDSO DenizBank Konserleri başlıyor. 2020-2021 sezonu CRR’deki konserle başlıyor. 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de Cemal Reşit Rey (CRR ) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek olan konser için covid-19 tedbirleri alınıyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası sezonu açıyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası 2020-2021 sezonu açılış konseri 2 Ekim Cuma akşamı Cemal Resit Rey Konser Salonun’nda düzenlenecek. 

DenizBank, bu konser sezonununda da İDSO’nun kurumsal destekçisi olmaya devam ediyor. İDSO DenizBank Konserleri başlığı ile sezon süresince müzikseverler covid-19 salgın tedbirleriyle salonda konserleri izleyebilecekler. 

İDSO DenizBank Konserleri 2020-2021 sezonunun açılış konseri, 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de Cemal Reşit Rey (CRR ) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İDSO’nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunacağı konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte ediliyor. Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacak.

Maestro Ender Sakpınar

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2020 – 2021 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni ünlü besteci ve orkestra şefi Ender Sakpınar yönetecek.  Konserde İDSO, solist Gautier Capuçon’a ( Viyolonsel ) eşlik edecek. 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de CRR’de gerçekleşecek konserde; Joseph Haydn’ın “C Majör Viyolonsel Konçertosu” ve Gustav Holst’un ” St Paul’s Suite“ eserleri dinleyicilerle buluşacak.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, İDSO’nun en uzun soluklu kurumsal destekçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek şunları söyledi: “İçinden geçtiğimiz salgın döneminde kültür ve sanatın ilham veren, birleştirici gücüne ihtiyaç artıyor. Kurulduğu günden itibaren sanatın ve sanatçının yanında yer almayı sorumluluğu bilmiş bir kurum olarak biz de, salgında Türkiye’deki kültürel hayatın sürdürülebilirliği konusuna büyük önem atfediyoruz. Zira, umudun yeniden yeşermesinde ve hayaller kurup gerçekleştirmek için peşinden giderek toplumsal ilerleme kaydetmekte kültür ve sanat aracılığı ile kurulan köprüler büyük önem taşıyor. İstanbul’un sanat yaşamında müstesna yere sahip olan, 75 yıllık Cumhuriyet kurumu İDSO’nun güçlenmesine destek olmak, bu anlamda bizim için çok kıymetli. Müziğin iyileştirici gücünün İDSO aracılığıyla daha çok insanımıza ulaşacağına inancım tam. Sağlıklı, başarılı bir sezon diliyorum”.

İDSO Müdürü Bülent Evcil “2020-– 2021 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri     02 Ekim 2020 Cuma akşamı Cemal Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu’ndaki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Dünya genelinde pandemi döneminde insanlar olarak gelinen bu noktada “Müzik iyileştirir” diyoruz.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.