Ziraat Bankası reklamında Yeşilçam ünlüleri

Yeşilçam’ın ünlü isimleri Ziraat Bankası’nın reklamında yer aldı. Dikkat, ‘oynamadılar’, ‘yer aldılar’… Yani teknoloji kullanılarak reklam filmine yerleştirildiler. Film izleyenlerin olumlu tepkisini alıyor.

Ziraat Bankası reklamında Yeşilçam ünlüleri

Ziraat Bankası reklamında Yeşilçam ünlüleri ve replikleri kullanıldı. Ziraat Bankası’nın geçtiğimiz günlerde ekranlarda yayımlanmaya başlayan yeni reklam filminde Türk sinemasının ünlü isimlerinin görüntüleri kullanıldı.

Hayatta olmayan başta Adile Naşit olmak üzere, Yeşilçam ünlüleri sanki aramızdaymışlar gibi reklam filmiyle ekrana geldiler.

Reklam filmi yeni çekilmesine rağmen, teknoloji kullanılarak Yeşilçam ünlüleri öyle bir yerleştirilmiş ki…Orijinal filmlerden kesilen ve reklam filmine yerleştirilen ünlülerle sıcak bir çalışma ortaya çıkmış.

Yeşilçam’ın unutulmaz kötü adam karakterleri görünmeye başlar. Erol Taş’ın o kötü adam kahkahası ortalığı çınlatır. Karanlık bir tablo vardır ülkede. Babacan işadamı “içimizdeki o kahraman” Hulusi Kentmen “merhaba çocuklar” diye gülümseyen sesiyle kara kara düşünen diğer işadamlarının yanına yaklaşır. İyimserlik havası oluşmaya başlar.

Sonra Hülya Koçyiğit gelir bir başka sahnede. Derken Adile Naşit o bilindik kahkahasıyla, elindeki çayı içer ve “hay ağzınla bin yaşa kız” der yanında oturan işçi kıza.

Birden Münir Özkul’u görüyoruz. Karamsar tablonun dağılmasını sağlayan gülümseyen umut veren gözleriyle… Sonra da der ki yanındakilere “ha şöyle, kendine gel toparlan”.

Hababam Sınıfı’nın müziği reklamda

Halit Akçatepe, sanki Hababam Sınıfı’ndan fırlamış gibi. Ve reklam filmi biterken Neşeli Günler’deki üç kardeş el sallarlar.

Fonda Hababam Sınıfı’nın unutulmaz müziği… Melih Kibar’ın yaptığı ve Altın Portakal Ödülü alan film müziği reklamın fonunda yer alıyor.

Ziraat Bankası kuruluşunun 155’inci yılı dolayısıyla öylesine sıcak bir reklam filmi yayınladı ki sosyal medyadan alkış üstüne alkış aldı.

Yeşilçam’ın ünlü isimleri görüntüleri ve orijinal sesleri ile reklamda yer aldı. Dikkat, “oynadı” değil “yer aldılar”. Türkiye’nin yoksunluk içinde ama gerçekten daha diri canlı umutlu gülen yüzlü insanlarının olduğu dönemin sinemadaki simge isimleri reklamda yer aldı.

Yeşilçam’ın ünlü isimleri orijinal filmlerden kesilerek, o saniyedeki sesleri ile hazırlanan reklam filmine monte edildiler. Teknolojinin nimetlerinin sonuna kadar kullanıldığı reklam filminde, Yeşilçam ünlüleri sanki hayata yeniden gelmişler de rol almışlar hissi oluşturulmuş.

Reklamı izleyenler hem bir nostalji yaşarken, hem de pozitif ve umutlu bir hava ile biten sonla adeta keyifli bir Türk sineması izlemiş hissini yaşıyor.

Ziraat Bankası’nın reklam filmindeki Yeşilçam ünlüleri şunlar: Erol Taş, Hulusi Kentmen, Hülya Koçyiğit, Adile Naşit, Münir Özkul, Halit Akçatepe, Feridun Şavlı, Tamer Coşkun, Ahmet Arıman.

Ziraat Bankası’nın Yeşilçam ünlüleri ile hazırlanan reklam filmini izleyebilirsiniz.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.