İstanbul’un Karanlığında korku öyküsü sevenlere

Korku türü eserleri okumayı sevenler için yeni bir kitap raflarda. Korku edebiyatının kalemşorlerinden Orkide Ünsür ve Zeynep Çolakoğlu öyküleriyle okurlarla buluşmayı sürdürüyorlar. Bu kez iki yazar aynı kitapta altı hikayeyi buluşturdu. İstanbul’un Karanlığında adlı öykü kitabı raflarda.

Korku edebiyatı sevenlere İstanbul’un Karanlığında adlı roman raflarda yerini aldı. Kitabın fonunda İstanbul, başrolünde kadınlar yer alıyor. İki kadın yazarın kaleminden çıkan 6 karanlık öykü okurlara ulaşıyor. 

Orkide Ünsür ve Zeynep Çolakoğlu’nun kaleme aldıkları korku dolu 6 öykü “İstanbul’un Karanlığında” adlı kitapta bir araya geldi. Karakarga Yayınları etiketiyle raflarda yer alan İstanbul’un Karanlığında adlı korku türünde öykü kitabının zemininde İstanbul var. 

Güzelliğiyle olduğu kadar bilinmezliğiyle hatta tekinsizliğiyle de insanları kendine çeken ve bağlayan bir şehir İstanbul. Bu şehir edebiyattan sinemaya, müzikten resme kadar pek çok sanat dalına büyüleyici yapısıyla ilham veriyor. Ama aynı zamanda karanlık hikâyelere, tuhaf sırlara ve gizemlere de ev sahipliği yapıyor. 

Türk korku edebiyatının yetenekli yazarlarından Orkide Ünsür  ve  Zeynep Çolakoğlu, İstanbul’un Karanlığında, kitapseverleri kendine özgü renge, müziğe ve ruha sahip kadın hikâyeleriyle buluşturuyor. 

Farklı üslupları, sofistike ve yaratıcı kalemleriyle bu iki kadın yazar, dişiliğin derinliğinden gotiğin dehlizlerine, mitolojinin estetiğinden psikolojinin girdaplarına sürükleyip sarsacakları kitapseverleri ilginç, keyif verici bir edebiyat deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Arka kapaktan

Zeynep Çolakoğlu ve Orkide Ünsür’den İstanbul’un karanlığında geçen, şehrin akıl almaz sırlarına doğru yol alan gotik öyküler sizi İstanbul’un hiç bilmediğiniz gizemlerine uzanan bir yolculuğa çıkaracak.

İstanbul’un Karanlığında psikolojik gerilim, gotik, fantastik ve gizem türlerinin iç içe geçtiği altı öyküyü bir araya getiriyor. Lamia – Kan Bağı kitabıyla büyük bir okur kitlesine ulaşan Orkide Ünsür ve Mina, Büyülü Sözlük kitaplarıyla gotik ve heavy metal’in derin sularına dalan Zeynep Çolakoğlu bu kez İstanbul’un karanlık sularına, zaman ve mekânı aşan öykülerle dalıyor. Huzursuz hayaletler, gizemli heykeller, garip komşular, çözülmesi gereken sırlar hepsi bu altı öyküde bir araya gelerek okuru varlığından haberdar bile olmadığı dünyalara bir gezintiye çıkarıyor. Korku ve gerilim türlerini sevenler için kaçırılmaması gereken bir kitap!

Orkide Ünsür hakkında

İstanbul’da yaşayan yazar Orkide Ünsür, aynı zamanda kısa film ve belgesel dalında ödüllü bir yönetmen ve senaristtir. Giovanni Scognamillo’nun arka kapak yazısıyla çıkan Lâmia-Kan Bağı (2015, Altınpost) adlı gotik roman, yazarın ilk kitabıdır. Her biri farklı konseptteki Aşkın Karanlık Yüzü (2017, İthaki), Karanlık Yılbaşı Öyküleri (2017, Bilgi) ve Karanlıktaki Kadınlar (2018, Bilgi) antolojilerinin yaratıcısı, proje yönetmeni ve öykü yazarlarından biri olan Ünsür, Anadolu Korku Öyküleri III (2017, Bilgi) kitabında ise “Hasat” adlı öyküsüyle yer almıştır. Orkide Ünsür, yeni kitabı Aktris adlı novellanın ilk yazım aşamasını bitirmiş olup, uzun metraj bir film senaryosunun ön hazırlıkları içindedir.

Zeynep Çolakoğlu hakkında

Korku yazarı, müzik eleştirmeni, kimya yüksek mühendisi olan Zeynep Çolakoğlu, Heavy Metal müziğinin şarkı sözlerinde yer alan konuların incelediği Büyülü Sözlük (2013, Marjinal) adlı ilk kitabının ardından 99 şairin yer aldığı Kara Şiir Antolojisi’nde yer aldı. Niklas Kvarforth’un Prozac Artık Yetmediğinde (2014, Marjinal) adlı şiir kitabını Altay Öktem’le birlikte Türkçeye çevirdi. Dokuz korku öyküsünden oluşan kitabı Mina’dan sonra (2016, Nezih-Er), Karanlıktaki Kadınlar (2018, Bilgi), Hayalet Müzik (2019, Artemis) korku antolojilerinde öyküleriyle yer aldı. Halen heavy metal dergisi Headbang Bookazine’de müzik yazarlığı yapıyor ve İngilizce olarak yayımlanan Black Metal Chronicles’ta underground müzik piyasasının nabzını tutuyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.