Sinemaseverlere Koku filmi için özel buluşma

04.03.2020
A+
A-

Sinemaseverlere Koku filmi için özel buluşma düzenleniyor. “Sinemada Roman Kahramanları” başlığıyla Akbank Sanat tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında 11 Mart Çarşamba günü Koku filmi ele alınacak. Patrick Süskind’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan Koku için özel bir program düzenlenecek. 

Koordinatörlüğünü Prof. Dr. M. Emin Önder’in üstlendiği, Akbank Sanat ve Psikesinema & Psikeart iş birliğiyle düzenlenen “Sinema – Psikiyatri Seminerleri” devam ediyor. Farklı temalar altında “Sinemada Roman Kahramanları”nın incelendiği seminer serisinde 11 Mart Çarşamba günü Koku filmi ele alınacak.

Filmin gösteriminin ardından yapılacak tartışmayla “Koku Hayat Mı Verir Yoksa Esir Mi Alır?” sorusunun cevapları tartışılacak. 

Hatırlatalım, filmin yönetmenliğini Tom Tykwer yapmıştı.

Koku’nun gösterimi ile başlayacak program, gösterimin ardından hem romanın hem de filmin üzerinden başlayacak tartışmayla devam edecek.

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Bedirhan Üstün’ün yürüteceği tartışmanın konuşmacıları ise Dr. Serpil Vargel, Dr. Pınar Köksal Üretmen ve Tan Tolga Demirci.

 

18:30-20:00 Film Gösterimi: Koku / Yön: Tom Tykwer Eser: Patrick Süskind

20:15-21:30 Tartışma: Prof. Dr. Bedirhan Üstün (Oturum Başkanı), Dr. Serpil Vargel, Dr.Pınar Köksal Üretmen, Tan Tolga Demirci

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.