İyi ki Doğdun Beethoven İş Sanat sosyal medya hesabında

15.12.2020
A+
A-

Beethoven’ın doğum günü olan 17 Aralık akşamı İş Sanat anlamlı bir konser veriyor… Konser İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden ücretsiz olarak müzikseverlere ulaşacak.

İyi ki Doğdun Beethoven İş Sanat sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden ücretsiz yayımlanacak. İş Sanat’ın klasik müzik serisi Semplice Quartet ile devam ediyor. Topluluk, Alman besteci Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılı için hazırladığı “İyi ki Doğdun Beethoven” başlıklı konseri ile klasik müzik severlerin karşısına çıkacak. 

Murat Anıl Erginol (keman), Deniz Toygür Conus (keman), Pınar Dinçer (viyola) ve Burak Ayrancı’dan (viyolonsel) oluşan Semplice Quartet, bestecinin erken ve geç dönemlerinde yaylı dörtlü için bestelediği iki eserini seslendirecek.

Konser, Beethoven’ın doğum günü olan 17 Aralık akşamı saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden ücretsiz yayımlanacak. Etkinlik sezon sonuna kadar izlenebilecek.

İyi ki Doğdun Beethoven Program: 

♫ L. v. Beethoven String Quartet No.2 Op. 18

I. Allegro 

II. Adagio cantabile – Allegro – Tempo I 

III. Scherzo: Allegro 

IV. Allegro molto, quasi presto

 

♫ L. v. Beethoven String Quartet No.11 Op. 95 “Serioso”

 

I. Allegro con brio

II. Allegretto ma non troppo

III. Allegro assai vivace ma serioso – Più allegro

IV. Larghetto espressivo – Allegretto agitato

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.