Jehan Barbur Tomris Uyar kitabı yazdı

Sesiyle geniş bir hayran kitlesine erişen Jehan Barbur, Tomris Uyar için bir kitap yazdı. Uyumsuza Notlar Bir Tomris Uyar Kitabı önümüzdeki günlerde raflarda yerini alacak.

Jehan Barbur Tomris Uyar kitabı yazdı

Jehan Barbur Tomris Uyar kitabı yazdı. Şarkılarıyla sevilen Jehan Barbur, Türk edebiyatında önemli bir yeri olan Tomris Uyar hakkında bir kitap yazdı. “Uyumsuza Notlar Bir Tomris Uyar Kitabı” başlığıyla yayımlanan kitap Doğan Kitap’tan çıktı. 

Ülkü Tamer, Cemal Süreya, Turgut Uyar ve Edip Cansever ile aşk yaşamış ve yazdığı hikayelerle de edebiyatta ye edinmiş Tomris Uyar şimdi Jehan Barbur’un kaleminden sayfalara düşüyor. Jehan Barbur gönlünden geçenleri Tomris Uyar’a seslenerek anlatıyor.

Jehan Barbur, Uyumsuza Notlar Bir Tomris Uyar Kitabı tanıtım metninde şunları söylüyor:

Gündökümleri yazmış bir “uyumsuz”a içdökümleri. İnsan adıyla müsemma… Evliliğinde aldığın “Uyar” soyadı ile yazdığın Gündökümleri’nin “Bir Uyumsuzun Notları” başlıklarıyla basılmış olması arasındaki manidar ilişkiyi göz ardı edemeyeceğim sanırım.

Bir yere uyamayan sevgili uyumsuz kadın Tomris Uyar, asıl soyadın olan “Gedik”, sanırım her şeyi, içindeki her şeyi bize daha iyi anlatıyor.

Bu gediği kapamaya çalışmanın, bu gediğe seslenişin ve her neyse mecazı ki bu halin için ben sana kendi boşluğunu iğneyle kazıyan biri olarak minnetle teşekkür ederim. Her kelimenle, her fikrinle ve zikrinle beni kucakladığın için… Tanışabilmeyi başka bir hayata ertelemekten başka bir seçeneğim olmadığından, buna çaresizlik değil başka bir evrenin çaresi olarak bakıyorum ve bekliyorum. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.