Murathan Mungan yeni kitabı Çağ Geçitleri geliyor

Murathan Mungan yeni şiir kitabıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Çağa Geçitleri şiir kitabı önümüzdeki hafta raflarda olacak.

Murathan Mungan yeni kitabı Çağ Geçitleri geliyor

Murathan Mungan yeni kitabı Çağ Geçitleri geliyor. Murathan Mungan Çağ Geçitleri ile şiirseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 
Murathan Mungan’ın yeni kitabı Çağ Geçitleri Metis Yayınları‘ndan çıkıyor.

Çağ Geçitleri, 18 Ekim’de raflarda olacak. Murathan Mungan’ın Çağ Geçitleri adlı şiir kitabında 90 şiir yer alıyor. Kitap altı bölümden oluşuyor. Bu bölümler şunlar: “Girişe yazılanlar”, “Taptuk’a yazılanlar”, “Açığa yazılanlar”, “Yaşamın izinde”, “Aşekanın izinde” ve “Kelimelerin takas izi” 

Murathan Mungan yeni şiirleriyle önümüzdeki hafta edebiyat dünyasıyla buluşuyor. Murathan Mungan,  geçtiğimiz hafta Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nde kapanış konuşması yapmıştı. Murathan Mungan, “Dostoyevski ya da Tolstoy mezardan kalkıp tekrar yazsalar basında aynı değere ulaşamayacaklar. Bunun için zaman gerekir, zaman bu işte en önemli belirleyicidir” demişti. 

Mungan, “Edebiyat bir damıtma sanatıdır, film bandı gibi hemen sonuna saramazsınız” derken şu cümlelerle seslenmişti: “Hızın kutsallaştırıldığı, her gün teknolojinin ne kadar geliştiğini ve yapay zekâyı konuştuğumuz bir dünyada, insanlığın gelişimini ve doğal zekâsını hiç konuşmuyoruz”

Murathan Mungan Döngel şiiri

Murathan Mungan ’ın “Geçerken uğranılacak şiirler değil / geçidini bulacaksın / kendi içinden geçerken” diyerek açtığı Çağ Geçitleri: Hatıradan hafızaya gidişler, kalışlar, geçişler, geçitler…  sözün kısası bir ömür. 

Murathan Mungan’ın Çağ Geçitleri adlı kitabından bir şiir:

Döngel

Gün başı serinliği, sis içinde kederim
Göçebe ruh yerleşik düzen 
Boy hizası bir rafta duruyor
Sakladıklarım, beklettiklerim
Herkes uzanabilsin diye
Ben gelene kadar her şeyi tut su içinde
İbresi kaymış günlerimin
İçim yeterse kendime, döner tazelerim

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.