Kara Hafta İstanbul Festivali bu yıl Hitchcock temasıyla

5. Kara Hafta İstanbul Festivali 22 – 23 Kasım 2019’da yolu bir dönem Pera Palace’tan geçen Sir Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek. 

Kara Hafta İstanbul Festivali bu yıl Hitchcock temasıyla

Kara Hafta İstanbul Festivali bu yıl Hitchcock temasıyla düzenlenecek. 5. Kara Hafta İstanbul Festivali 22 – 23 Kasım 2019’da yolu bir dönem Pera Palace’tan geçen Sir Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek. 

Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, Pera Palace Hotel tarafından DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlenecek. 

​5. Kara Hafta İstanbul Festivali, Arne Dahl, Petros Markaris, Ahmet Ümit gibi polisiyenin ustalarını bir araya getirecek. 

Kara Hafta İstanbul Festivali, önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming ve Mike Hammer şerefine gerçekleştirilmişti. Kara Hafta İstanbul Festivali’nin bu yılki teması ise yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Sir Alfred Hitchcock olacak.

Polisiye edebiyatı tutkunlarını ve yazarlarını bir araya getirecek olan festivalde Arne Dahl, Petros Markaris gibi dünyaca üne sahip yazarlar olacak. Türkiye’nin önde gelen polisiye yazarları Ahmet Ümit, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de 5. Kara Hafta İstanbul Festivali’nde yer alacaklar. 

Kara Hafta İstanbul Festivali komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimleri yer alıyor. Pera Palace Hotel Pazarlama Müdürü Can Erol  ve DenizBank Kültür-Sanat Danışmanı Perihan Yücel de komitedeki diğer kıymetli isimler.

Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması

5. Kara Hafta İstanbul Festivali polisiye ve sinema eksenindeki oturumlarla edebiyat tutkunlarını ağırlayacak.

Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir öykü yarışması düzenliyor. Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 30 yaş ve altı gençler katılabilecek. Yarışmanın seçici kurulunda Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Elçin Poyrazlar, Ayşe Erbulak ve  Adnan Özer gibi edebiyatımızın önemli isimlerinin bulunuyor. 

Yarışmanın ödül töreni Palace Hotel’de düzenlenecek. Genç yazarlar ödüllerini, usta polisiye yazarlarının elinden alacaklar.

Yarışmada ödüllendirilecek dokuz öykü, Vapur Kitap Yayınları tarafından kitaplaştırılacak. Yarışmanın birincisi Kara Hafta İstanbul’un davetlisi olarak Pera Palace’ta ağırlanacak. Festivali izleme, festival kapsamında düzenlenen yazarlar yemeğine katılma olanağı bulacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.