Kendime Anlattığım Hikayeler Julio Cortazar

Arjantinli yazar Julio Cortazar’ın Kendime Anlattığım Hikayeler kitabında hayatayken yazdığı son üç öykü derlemesini içeriyor.

Kendime Anlattığım Hikayeler Julio Cortazar

Kendime Anlattığım Hikayeler Julio Cortazar’ın son üç öykü derlemesi… Arjantinli yazar Julio Cortázar, Kendime Anlattığım Hikayeler, yazarın hayattayken yayımladığı son üç öykü derlemesini içeriyor.

Julio Cortázar öykülerinin üçüncü ve son cildi Kendime Anlattığım Hikayeler. Lucas Diye Biri (1979), Glenda’yı O Kadar Seviyoruz ki (1980), Uygunsuz Zamanlar (1982). Cortázar’ın aşka, cinselliğe, sanata ve modern zamanlara dair çözümlemeleri, gerçeküstüne ve rüyalara yaklaşımı, oyuncu deneyselliği bu öykülerde kesişiyor.

Ötekinin Rüyası, Ayak İzlerinde Adımlar ve Kendime Anlattığım Hikayeler, Arjantin edebiyatının temel taşlarından Cortázar’ın Türkçedeki en kapsamlı öykü külliyatını meydana getiriyor.

Kitabın içinden 

Yalnız uyuduğumda, yatak olduğundan daha büyük ve daha soğuk göründüğünde kendime hikâyeler anlatıyorum, ama Niágara orada olduğunda ve benden önce uyuduğunda da onları kendime anlatıyorum, küçük bir salyangoz gibi kıvrılıyor ve sanki o da kendine bir hikâye anlatıyormuşçasına keyifli mırıltılar arasında uykuya dalıyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.