Kayahan Demir Kefensizler Mezarlığı romanıyla polisiye sevenlerle

Polisiye roman sevenler için Kayahan Demir’den Kefensizler Mezarlığı raflarda…

Kayahan Demir Kefensizler Mezarlığı romanıyla polisiye sevenlerle buluşuyor. Portakal Kitap etiketiyle raflarda yerini alan polisiye maceranın tanıtımında “Hayatta hiçbir gayesi kalmayan insanın durumu, otopsiye girmeyi bekleyen bir cesedin durumundan farksızdır.” ifadesi yer alıyor. 

Kefensizler Mezarlığı konusu

Polisiye tutkunları için raflarda yerini alan Kayahan Demir’in Kefensizler Mezarlığı adlı romanında astronomi öğrencisi dört gencin maceraları okurlara ulaşıyor. Kültürel tarihin uzay bilimiyle buluştuğu, gerilim ve maceranın ustalıkla bir araya geldiği sürükleyici bir roman olan Kefensizler Mezarlığı’nda astronomi öğrencisi dört genç, eski rasathaneyi görmek için katıldıkları Harran gezisinde terk edilmiş bir evle karşılaşır.

Yıllardır saklı kalan bir dizi mektup ve esrarengiz bir günlük bu evde gün yüzüne çıkacakları günü beklemektedir. Bulduklarını hevesle, biraz da korkuyla kurcalamaya başlayan gençler, kendilerini geçmişteki bir dizi esrarengiz olayı aydınlatmaya çalışırken bulurlar.

Bu kâbustan kurtulmanın tek yoluysa geçmişle yüzleşmektir, ancak bunun için önce sadece geceleri ortaya çıkan lanetli Kefensizler Mezarlığı’nın içinden geçecek ve mezarlığın sakinleriyle tanışacaklardır.

Romanın arka kapak yazısından

“Elinizde bir roman ve siz bu romanın yazarını kıskanıyorsunuz. Yumuşacık gri-beyaz renkli bir kil çamuruna sessizce çok güzel şekil veren bir heykeltıraş gibi yazan bir yazarı… Matematik-Astronomi
eğitimi alıp edebiyatı şekillendiren bir yazarı kıskanıyorsunuz! Okuyun ve kıskanın!”

A. Talât Saygaç, İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Profesörü

“Bizim yaşadığımız bu kadim toprakların kendi özel hikâyeleri, mitolojisi, astronomisi ve tarihiyle üretilmiş ne güzel hikâyeleri varmış diyeceksiniz. Bu kitabı elinize aldığınız an ilk satırından son kelimesine kadar soluksuz okuyacak ve bu benzersiz zenginlikteki coğrafyaya ait olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu anlayacaksınız.”

Günay Köker, Çocuklar Duymasın ve Çarkıfelek’in Yönetmeni

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.