Kitap Oku Bisiklet Turu Kazan

Yaz tatilinde çocuklara kitap sevgisi aşılamak için Tunceli’nin Ovacık Belediyesi alkışlanacak bir kampanya başlattı. “Kitap oku bisiklet turunu kazan” kampanyası ile çocuklar kitap okumaya teşvik ediliyor. Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için, ‘1 saat kitap okuyana, 1 saat bisiklet turu bedava’ kampanyasını hayata geçirdi. Ovacık Belediyesi, Mersin Dağcılık Kulübü tarafından hediye edilen 15 bisikleti güzel bir etkinlikle değerlendirme kararı aldı. Çocuklar, belediyeye ait kütüphanede 1 saat kitap okuma karşılığında, 1 saat bisiklete binme hakkı kazanıyorlar. Kampanyanın ilk günde 14 çocuk kütüphaneye gelerek kitap okudu ve bisiklete binme hakkı kazandı.

Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, çocukların kampanyaya ilgisinden memnun olduklarını belirterek amaçlarının çocukların internet bağımlılığının önüne geçerek daha sağlıklı ilişkiler geliştirmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Maçoğlu, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl Mersin Dağcılık Kulübü ilçemizi ziyaret etti. Bu ziyarette belediyemize 15 bisiklet hediye ettiler. Toplumda kitap okuma alışkanlığı azaldığı için özellikle zamanlarının büyük bölümünü internet başında geçiren çocukların daha iyi alışkanlıklar edinmesi için bir saat kitap okuma karşılığında bir saat bisiklete binme hakkı kampanyası başlattım. Kampanyanın ilk gününde 14 çocuk geldi ve kitap okumaya başladı. Çocuklar ilk günden yoğun ilgi göstermeye başladı. Umarım çocuklarımız kitap okuma alışkanlığının tadına varır ve daha güzel alışkanlıklar edinir.”

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.