Kızı Sayesinde 18 Yıl Sonra Sahnede

05.11.2014
A+
A-

Erdal Özyağcılar kızı sayesinde 18 yıl sonra tiyatro sahnesinde olacak. Sevilen sanatçı, Donald Churchill’in yazdığı, Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği “İyi Ki Geldin Boyacı” adlı oyunuyla sahneden seyirciyle buluşacak.Erdal-Özyağcılar

Berna Laçin ve Neslihan Yeldan ile birlikte oyunda rol alan Özyağcılar, uzun bir aradan sonra tiyatro yapacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Erdal Özyağcılar’ın 18 yıl sonra sahnede olmasında kızının emeği büyük. Çünkü oyun Kızı Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’da sahnelenecek. Provaları başladı. Oyunun yönetmenliğini üstlenen ise Arif Akkaya.

Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Erdal Özyağcılar, bu kurumdan emekli olmasının ardından herhangi bir oyunda yer almamıştı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.