Kızım Gibi Kokuyorsun ABD’den ödülle döndü

Kızım Gibi Kokuyorsun filmi çeşitli uluslararası film festivallerinde farklı dallarda ödül kazanan bir film. Senaryosunu ve yönetmenliğini Olgun Özdemir’in yaptığı Kızım Gibi Kokuyorsun, 14. Method Uluslararası Film Festivali’nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü’nü aldı.

Kızım Gibi Kokuyorsun ABD’den ödülle döndü. Senaryosunu ve yönetmenliğini Olgun Özdemir’in yaptığı Kızım Gibi Kokuyorsun adlı film, 14. Method Uluslararası Film Festivali’nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü’nü aldı.

Ödül töreni Los Angeles’da düzenlendi. Covid-19 nedeniyle film ekibi ödül törenine katılamadı. Ödülü, Los Angeles’da yaşayan yazar Melodi Baç film ekibi adına aldı.

Kızım Gibi Kokuyorsun, koronavirüs salgını dolayısıyla uzun süre Türkiye’de vizyona girememişti. 2019 yapımı olan film, 23 Haziran 2019’da 22. Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti. Dramatik bir senaryosu olan filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise Temmuz 2020 oldu. Film Temmuz 2020’de sinema seyircisiyle salonda buluştu. 

Senaryosunu ve yönetmenliğini Olgun Özdemir’in yaptığı Kızım Gibi Kokuyorsun ABD’den ödülle döndü. Kızım Gibi Kokuyorsun filminin oyuncu kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Esin Civangil, Yılşen Özdemir, Tolga Güleç, Clemence  Verniau gibi isimler rol alıyor. 

Kızım Gibi Kokuyorsun filminin konusu

Kızım Gibi Kokuyorsun filminin konusu yaşanmış gerçek bir olaya dayanıyor. Beatrice’in (Clemence Verniau), 2016 Nice saldırısı sırasında ailesini kaybeder. Beatrice, babasının vasiyeti üzerine cenazeleri Hatay’ın Samandağ ilçesinin Vakıflı köyüne götürmek için yola çıkar. Köye, yıllar önce göç etmek zorunda kalmışlardır. Filmde Beatrice’in yolculuğa çıkışı ve bu süreçte tanıştığı Suriyeli Hevi (Yılşen Özdemir) ve gurbetçi İbrahim (Çağlar Ertuğrul) ile yaşadıkları yer alıyor. 

Kızım Gibi Kokuyorsun filminin fragmanı

Kızım Gibi Kokuyorsun filminin fragmanı 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.