Kutsal ağaca çırılçıplak sarılan fenomenin başı dertte

09.05.2022
A+
A-

Kutsal yerler ve değerlere yönelik ‘taciz’ ya da ‘saldırılar’ zaman zaman gündeme geliyor. Bu kez bir kadın sosyal medya fenomeni çırılçıplak soyunarak Bali’de kutsal bulunan bir ağaca sarıldı.

Kutsal ağaca çırılçıplak sarılan fenomenin başı dertte. Sosyal medya fenomeni Rus Alina Yoga, Bali’de aranıyor. 

Alina Yoga, Bali’de kutsal sayılan bir ağaca çırılçıplak çıktı ve sarıldı. Bununla da kalmadı, göğüslerini ve vücudunu ağaca sürttü. 

Kutsal ağaca çırılçıplak sarılan fenomen Alina Yoga, fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı. Genç kadının paylaşımını Balili olan bir takipçisi fotoğrafı görüp polise haber verdi.

Bu paylaşımla birlikte başı derde girdi. Paylaşımı büyük tepti topladı. Alina Yoga hakkında polis soruşturma açtı.

Yakalanırsa 5 yıl hapis 

Alina Yoga’nın kutsal ağaca çırılçıplak sarılması ve sürtünmesi Bali kanunlarına göre suç. Kutsal değere saygısızlık olarak değerlendirilen bu davranışı ile suç işleyen Alina Yoga’nın yakalanması için polis çalışma başlattı.

Kutsal ağaca çırılçıplak sarılan fenomen Alina Yoga’nın yakalanması durumunda beş yıl hapis veya ağır para cezasına çarptırılacak. 

Babakan tapınağında bulunan 700 yıllık ağaç yerel halk tarafından kutsal olarak görülüyor. İnsanlar ağacın önünde durup dualarının kabul olması için gözyaşı döküyor.

Tepkiler üzerine hatasını fark eden Rus fenomen, sosyal medya hesabından Balili takipçilerinden ve yerel halktan özür diledi.

ETİKETLER: ,
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.