Kuzguncuk Art Project koleksiyon sergisi ile açılıyor

Sanat hayatımıza yeni bir mekan katılıyor. İstanbul’un tarihi mekanı Kuzguncuk’taki sanat ve sergi mekanı Kuzguncuk Art Project kapılarını Türk resminin değerli sanatçılarından oluşan bir koleksiyon sergisi ile açıyor.

Kuzguncuk Art Project koleksiyon sergisi ile açılıyor. Sanat hayatımıza Kuzguncuk’ta yeni bir sanat mekanı katılıyor. Kuzguncuk Art Project, Türk resminin değerli sanatçılarından oluşan bir koleksiyon sergisi ile 21 Eylül 2019 tarihinde kapılarını açıyor. 

Kuzguncuk Art Project ilk sergisi ile sanat dünyasını selamlıyor. İlk sergi adını mahallenin eski adı olan Hrisokeramos’tan (Altın Kiremit) alıyor. Bu adın, II.Iustinos (565-578) tarafından yaptırılmış olan, çatısı altın yaldızlı kiremitlerle kaplı bir kiliseden geldiği rivayet ediliyor.

Hrisokeramos (Altın Kiremit) sergisinde Kuzguncuk’ta yaşamış sanatçıların dışında Can Yücel tarafından imzalanmış olan Burhan Uygur’un bir eskizi de yer alıyor.

Sergide elde edilen gelirin bir kısmıyla da Kuzguncuk’ta yaşayan sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının giderilmesi planlanıyor.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Adnan Turani, Alaettin Aksoy, Ali Demir, Artin Demirci, Avni Arbaş, Avni Memedoğlu, Azat Yeman, Bedri Rahmi, Bubi, Burhan Doğançay, Burhan Uygur, Cansen Ercan, Çağdaş Erçelik, Devrim Erbil, Erdal Alantar, Ergin İnan, Fikret Mualla, Füreyya Koral, Hakkı Anlı, Hamit Görele, İbrahim Balaban, İsmet Doğan, Mehmet Gün, Mithat Şen, Muhsin Kut, Mustafa Ayaz, Namık Denizhan, Neşe Erdok, Nuri İyem, Özdemir Altan, Rafet Ekiz, Sadi Diren, Süleyman Saim Tekcan, Şadan Bezeyiş, Tanju Demirci, Yusuf Katipoğlu.

Sergi, 21 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında İstanbul’un tarihi mahallesi Kuzguncuk’ta gezilebilir.

Adres: İcadiye Caddesi Bahçe Saray Sokak No:32 | Kuzguncuk | Üsküdar | İstanbul 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.