Leyla Hanım film çekimleri başladı

07.04.2022
A+
A-

Özge Borak’ın başrolünde oynadığı Leyla Hanım filminin çekimleri başladı.

Leyla Hanım film çekimleri başladı. Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip Leyla Atakan’ın yaşamını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminin çekimleri için ‘motor’ komutu verildi.

Dökü-drama türünde filmde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandırıyor.

Film, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in projesi olarak İzmit Belediyesi’nin organize edeceği özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

Leyla Hanım dönem filmi

Leyla Hanım bir dönem filmi… Özge Borak Leyla Hanım rolünde kamera karşısında. Filmde maNga’nın solisti Ferman Akgül ile birlikte Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer ve Aylin da rol alıyor.

Leyla Hanım filmi nerede çekiliyor

Leyla Hanım filmi nerede çekiliyor? Film vizyona girdiğinde seyircilerin merak edeceği bu sorunun cevabını verelim.

Leyla Hanım filmi Kocaeli ve İstanbul’daki platolarda çekiliyor.

Leyla Atakan’ı canlandıran ünlü oyuncu Özge Borak’ın klasik arabalara olan düşkünlüğü sette çalışanları bir hayli şaşırttı. Borak, senaryo gereği sürmesi gereken klasik otomobilleri usta bir yarış pilotu gibi profesyonelce kullandı.

Leyla Atakan’ın babası olan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Hasan Atakan’ı canlandıran maNga’nın solisti Ferman Akgül’ün ise beyaz bir at karşısında gösterildiği sahneler, merak konusu oldu.

Leyla Atakan’ın hayatı

Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazasında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanacak olan dökü-drama türünde film, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önderliğinde İzmit Belediyesi’nin organize edeceği özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, idari yapımcılığını Koral Altın’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım filminin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Filmin müzikleri Demir Demirkan tarafından yapılacağı açıklandı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.