Madonna Filistin desteğini sürdürüyor

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, Filistin’le ilgili hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu. Müslüman şarkıcıların çoğunun yapmadığını yaparak Filistin’e dikkat çekerek, sahip çıkmaya devam ediyor.

Madonna Filistin desteğini sürdürüyor

Madonna Filistin desteğini sürdürüyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en tartışmalı popüler ikonlarından Madonna, Filistinle ilgili bir paylaşım yaptı. “Filistin’i haritaya geri koyun” diyen Madonna, bu tepkisi ile Google ve Apple’a karşı mesaj verdi. 

Google ve Apple’in resmi sitelerinde Filistin’i haritada göstermediklerine dair yoğun bir tartışma yaşanmıştı. Madonna, Instagram hesabının ‘live’ bölümünde mesajını paylaştı: PUT PALESTİNE BACK ON THE MAP 

Eurovisyon yarışmasında da Filistin mesajı vermişti

Ürettiği şarkılarıyla ve sahne şovlarıyla sık sık gündem oluşturan, sosyal mesajlar veren Madonna’nın Filistin’e olan ilgisi zaten biliniyordu. Tel Aviv’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışma öncesi sahnede grubuyla sahneye çıkan Madonna dikkat çekici bir mesajı tüm dünyaya iletmişti. Canlı yayınlanan konserinde Madonna’nın dansçılarından biri Filistin bayraklı kostüm giymişti. Şovun bitiminde ise sırtında İsrail bayrağı olan diğer dansçı ile Filistin bayrağı taşıyan birbirine sarılarak sahnede yürümüş ve yarışmadan daha çok bu şov konuşulmuştu.

Filistin’i haritaya geri koyun

Aynı Madonna, bu kez sosyal medyadan Filistin için destek verdi. Filistin’i haritalarda göstermeyen Google ve Apple’a karşı tepki koyan Madonna “Filistin’i haritaya geri koyun” diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

Madonna iddiaları destekleyen görüntüleri Instagram hesabında paylaşarak şunları yazdı: #IStandWithPalestine.

Madonna Temmuz başında da antisemitizm söylemi ve İsrail düşmanlığı ile bilinen radikal Müslüman Louis Farrakhan’ın bir konuşmasının videosunu Instagram hesabında paylaşmıştı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.