Selim İleri yeni romanı Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun ile

Selim İleri yeni bir roman ile okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. “Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun” yakında raflarda olacak. Şu anda elimizde romanla ilgili bir tanıtım görseli bulunuyor. Bu görsel ile ilgili bile çok konuşulabilir. Romanla ilgili yayınevinin kullandığı cümle dikkat çekici: “Okuru Ahmet Hamdi Tanpınar’ın iç dünyasına doğru çetin bir yolculuğa çıkarıyor.”

⁣Selim İleri yeni romanı “Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun” ile okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Roman Everest Yayınları etiketiyle raflarda olacak.

Yayınevinin paylaşımına göre Selim İleri ⁣⁣“Yaşadınız Öldünüz, Bir Anlamı Olmalı Bunun” romanı ile okuru Ahmet Hamdi Tanpınar’ın iç dünyasına doğru çetin bir yolculuğa çıkarıyor.

“Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun” adlı romanın kapağı da dikkat çekici. Kapakta Ahmet Hamdi Tanpınar ve tamamlayamadığı romanı Aydaki Kadın’daki karakter Leylâ Boğaziçi tasvir edilmiş. 

Aydaki Kadın, Tanpınar’ın tamamlayamadığı ve “Roman bugünkü şekliyle hiç fena değil. Eğer pazarlık etmez, parasızlığa teslim olmazsam gelecek sene mühim bir eserim olur” dediği eseridir. 

Aydaki Kadın için Tanpınar’ın eğer tamamlayabilseydi gerçekten de en önemli eseri olabilecekti. Romanın dörtte üçünü yazan Tanpınar hayattan göçüp gittikten sonra Güler Güven, dağınık müsveddeleri toparlayarak kitap haline gelmesini sağlamıştı. Aydaki Kadın, Tanpınar’ın siyasi bir roman olarak tasarladığı eseridir. Roman İstanbul’a, Boğaz’a dair derin anlatımları olan ve içinde aşk olan bir eser. Romandaki kahraman ki şu anda okuduğunuz haberin asıl konusu olan Selim İleri’nin son eserinin kapağında yer alan Leylâ Boğaziçi’dir. “Ben çocukluğumla evlendim. Bu evde doğmuştum. Orada ölmek için evlendim” diyen Leylâ Boğaziçi…

Everest Yayınevi’nin tasarımcıları ya da muhakkak Selim İleri’nin aklından da geçmiş olacak ki “Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun” romanın kapağında Tanpınar’ın olması da aslında derin bir düşüncenin anlatımı. Çünkü Tanpınar, her romanında kendisini mutlaka eserin içinde gösterirdi. Selim İleri, son romanı “Yaşadınız Öldünüz Bir Anlamı Olmalı Bunun” sadece içinde yazılanla değil daha başlangıçta kapakla okuru bir edebiyat yolculuğuna çıkarıyor. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.