Venedik Film Festivali jürisi belli oldu

Venedik Film Festivali jürisi belli oldu. Cate Blanchett’in başkanlığını yapacağı Venedik Film Festivali ’nin ana yarışma jürisindeki diğer isimler açıklandı. 
Venedik Film Festivali’nin jürisinde Christian Petzold, Ludivine Sagnier ve Cristi Puiu yer alacak. 77’incisi bu yıl düzenlenecek olan dünyanın prestijli sinema festivallerinden olan Venedik Film Festivali’nin Altın Aslan yarışma jürisinin başkanlığını Cate Blanchett yapacak. Bunun duyurusu daha önce yapılmıştı. 

Cate Blanchett’in başkanlığındaki jürinin kimlerden oluşacağı da açıklandı. 77. Venedik Film Festivali jürisinde üç yönetmen yer alıyor. Alman sinemacı Christian Petzold, İngiliz sinemacı Joanna Hogg ve Romanya’dan Cristi Puiu bu üç isim. 

Bu isimlerin dışında jüride Fransız oyuncu Ludivine Sagnier, Avusturyalı romancı Veronika Franz ve İtalyan yazar Nicola Lagioia da yer alacak.

Festivalin Horizons (Ufuklar) bölümünün jüri başkanlığını ise Fransız sinemacı Claire Denis üstlenecek. Aynı jüride ABD’li yapımcı Christine Vachon, İspanyol yönetmen Oskat Alegria, İtalyan yönetmen Francesca Comencini ve İsrailli yapımcı Katriel Schory de bulunacak.

77. Venedik Film Festivali 2-12 Eylül tarihlerinde yapılacak. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.