Mahşeri Cümbüş sezonu açıyor

24.09.2018
A+
A-
Mahşeri Cümbüş sezonu açıyor

Mahşeri Cümbüş sezonu açıyor. Modern doğaçlama tiyatronun öncülerinden olan Mahşer-i Cümbüş, 18’inci yılında oyunlarına devam ediyor. Mahşer-i Cümbüş sezonu 29 Eylül’de açıyor.

Sezonun açılışı 29 Eylül 20:30’da Trump Gösteri Merkezi’ndeki gösterimle olacak. Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşeri Cümbüş, 18. Yılında tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor. 

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kuruldu .Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşeri Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşındı. Mahşeri Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergileyip ve festivallere katıldı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu.

Tiyatro Sporu yaptılar

Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşeri Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Deyatlar ve ayrıntılı bilgi için:

Hayalhane telefon : +90 212 249 19 90

 

Editör: Pelin Çite

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.