Sarah Jio’nun Türk kız kardeşi

Dünyaca ünlü ABD’li yazar Sarah Jio, Türkiye’ye yeni kitabının imzası için geldi. Okurlarla buluştu. Yaptığı söyleşide “Türk kız kardeşi” olduğunu anlattı.

Sarah Jio’nun Türk kız kardeşi

Sarah Jio’nun Türk kız kardeşi kim? ABD’nin dünyaca ünlü yazarı Sarah Jio, dün Türkiye’de yeni kitabının imzası için okurlarla buluştu. Sarah Jio, Paris’ten Çiçeklerle adlı son romanını imzaladı. Roman dünyada ilk kez Türk okurlarla buluştu. 

Paris’ten Çiçeklerle romanı Pena Yayınları tarafından basıldı. Romanları 30 ülkede basıldı.

Sarah Jio, 23 Eylül 208 Pazar günü katıldığı iki imza gününde yaklaşık 1.500 kişiyle buluştu. Buluşmalar İstanbul’da iki alışveriş merkezindeki D&R mağazalarında yapıldı. 


Bu arada ünlü yazar bir radyo programına da katıldı. Programda erkek kardeşinin bir Türk ile evlendiğini ve artık kendisinin de bir Türk kız kardeşinin olduğunu dile getirdi. Sarah Jio’nun kardeşi Josiah Mitchell, Begüm Humaçoğlu ile geçtiğimiz günlerde evlendi. Ünlü yazar evlilik anısından bir kareyi de Instagram’daki hesabından paylaştı. Sarah Jio’nun Türk kız kardeşi Begüm Humaçoğlu mimarlık yapıyor. 

Sarah Jio, Begüm Humaçoğlu’nu çok sevdiğini “Türk kız kardeşim” ifadesiyle ortaya koydu. Ailesi için mutluluk veren bu gelişmeyi de okurlarıyla paylaştı. 

Yeni romanda Türkiye’den izler

Sarah Jio, radyoda ve imza gününde okurlarla yaptığı buluşmada yazar olmayı 7 yaşından beri hayal ettiğini belirterek şunları anlattı: 

“Diğer romanlarım gibi tarih konularını işlemek benim çok ilgimi çekiyor ve ikili hikâye kurgusunu çok seviyorum. Geçmiş ile günümüz arasında gidip gelmek de bir yazar olarak çok eğlenceli. Yazar olmak 7 yaşımdan beri hayalimdi! Bu benim için çok önemli ve kendimi de hep şanslı olduğumu hatırlatıyorum” 

“Türkiye’yi ve Türk okuyucularını çok seviyorum. Bir sonra kaleme alacağım hikayenin Türkiye’den izler taşımasını istiyorum.”

Jio, hayranlarından romanın kahramanları için Türkçe isim alternatifleri de aldı.

Paris’ten Çiçeklerli romanının konusu

Sarah Jio ,Kelebek Adası, Mart Menekşeleri ve Böğürtlen Kışı gibi popüler kitaplarıyla Türkiye’de büyük bir okuyucu kitlesine ulaştı. Jio, ‘Paris’e aşk mektubum’ dediği yeni kitabında okuyucuyu 1940’ların Paris’ine götürüyor.

Jio’un romanları, kadın ruhuna dokunan duygusal hikâyeler ve uzun süre etkisinde bırakan şaşırtıcı sonlarıyla tanınıyor. “Paris’ten Çiçeklerle” romanında biri günümüzde diğeri ise 1940’larda Paris’te yaşayan iki kadının iç içe geçen hikâyelerine hayat veriyor.

Kitaplarında aşkın ve iyiliğin her zaman kazanacağına inanan Sarah Jio, Paris’ten Çiçeklerlerle’de 1940’lı yılların savaşla yıpranmış Paris’inde gönül yaralarını ele alırken günümüzde ise direnmeyi, affetmeyi ve sevmeyi anlatıyor.

Editör: Serdar Tunatürk

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM