Mavi Müzikhol bir Ankara pavyon hikayesi

09.02.2024
A+
A-

Bir Ankara pavyon hikayesi olarak sahnelenen “Mavi Müzikhol” sezon boyunca Endless Art Taksim’de seyircinin karşısında olacak.

Mavi Müzikhol bir Ankara pavyon hikayesi… “Mavi Müzikhol” 31 Temmuz’da prömiyerini yaptı. Bir Ankara pavyon hikayesi olan “Mavi Müzikhol” yolculuğuna devam ediyor.

Oyun, Elçin Gürler tarafından yazıldı. Muharrem Uğurlu’nun yönettiği Mavi Müzikhol, 11 Şubat Pazar ve 28 Şubat Çarşamba seyirci ile buluşacak.

İki konsomatris kadının çarpıcı hikayesini sahneye taşıyan “Mavi Müzikhol” konusu ve gerçekçi sahnelenişi ile dikkat çekiyor.

Oyundaki Gül ve Bahar karakterlerine Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz hayat veriyor.

Erkek egemen eğlence kültüründe ayakta kalmaya çalışan kadınların yolculuğuna çıkartan oyun; ışıkların, müziklerin arasında çocuk kalan kadınların hikayesini gerçekçi bir dille anlatıyor.

Spot ışıkları yandığında gülümseyen kadın, ipi elinde tutan erkek! Zamanlar, insanlar değişir. Aynı kalan hep kadındır. Ama efendi, ama sokakta, ama kendi evinde, ama umumi evde, ama icracı ama masacı… Her zaman ve her koşulda kanatlarından şeffaf bir iple bir erk’e bağlı. Bazen de bir urganla… Ne zamanki boynundakini kesip atmış. O zaman başlamış kadının hikayesi! Mavi Müzikhol, kanatlarıyla gökyüzüne ulaşan kadınların hikayesi… Mavi Müzikhol sezon boyunca Endless Art Taksim’de devam edecek.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.