Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan ‘Uyanıştan Özgürlüğe’

15.03.2022
A+
A-

Mercan Selçuk Dans Topluluğu yeni eseri ‘Uyanıştan Özgürlüğe’ ile seyircinin karşısına çıkıyor. 

Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan ‘Uyanıştan Özgürlüğe’…. Mercan Selçuk Dans Topluluğu yeni eseri ‘Uyanıştan Özgürlüğe’ ile seyircinin karşısına çıkıyor.

Uyanıştan Özgürlüğe adlı eserin prömiyeri 26 Mart’ta Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde yapılacak.

Mercan Selçuk Dans Topluluğu, çocuk ve gençlerden oluşan 80 kişilik dansçı kadrosu ile insanlığın kendi özünden ve doğadan kopuşunu, kendini yeniden bulma yolculuğunu, özgürlüğe sanat ile tutunuşunu anlatacak.

Sezonu Babamın Şarkıları ile karşılayan Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan yeni bir eser daha… 4. yılını kutlayan topluluk, 4. Eseriyle sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Pandemi koşullarına rağmen ara vermeden Babamın Şarkıları eseri ile İstanbul’un farklı sahnelerinde perde açan MSDT, yeni eseri Uyanıştan Özgürlüğe’nin prömiyerini 26 Mart saat 20.00’de Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde yapacak.

Çocuklar ve gençler için modern bale eseri olan Uyanıştan Özgürlüğe, klasik bale ve modern dans sanatını birleştiriyor. İzleyiciyi hem Batı hem de Türk bestecileriyle buluşturuyor. Kurgu ve koreografide Mercan Selçuk imzası var. MSDT’nin yaşları 10 ile 30 arasında değişen 80 kişilik dansçı kadrosunun performansları sahneye yansıyor.

Uyanıştan Özgürlüğe bir kayboluştan yeniden özünü bulmaya doğru uzanan bir arayışı anlatıyor. İnsanlığın gelişen modern dünyada, doğadan ve kendi özünden kopuşunu; kaybetmeye başladığımız duyguları, aşkı, zarafeti ve naifliği yeniden bulma yolculuğu beden dili ile izleyiciye aktarılıyor.

Tüm dünyayı sarsan pandemi gölgesindeki kuşatılmışlıklardan, sıkıntılardan sıyrılış, kurtuluş ve özgürlüğe sanat ile yeniden tutunuşun hikayesi aynı zamanda…

Başta çocuklara ve çocuk kalbini koruyanlara ithaf edilen Uyanıştan Özgürlüğe, prömiyerini 26 Mart’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapacak. 23 Nisan‘da ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde çocuk, genç ve çocuk kalbini koruyan her yaştan izleyici ile buluşacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.