Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı

22.07.2019
A+
A-

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’i buluşturan film Merhaba Güzel Vatanım adlı filmin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı

Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in üstlendiği Merhaba Güzel Vatanım adlı filmin ilk tanıtım fragmanı seyirci ile buluştu.

Yolu Moskova’dan geçen dünya şairi Nazım Hikmet ile hayatının bir bölümünü Moskova’da geçirmiş Ahmet Ümit’in hikayesi ‘Merhaba Güzel Vatanım’ ile beyazperdede ölümsüzleşiyor.

Filmin senaryosunu Ahmet Ümit yazdı. Nazım Hikmet rolünü Yetkin Dikinciler oynuyor. Ahmet Ümit’i de genç oyuncu Serkan Altıntaş canlandırıyor. Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’i buluşturan filmden ilk tanıtım bugün yayınlandı.

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in hayat hikayelerinden yola çıkarak çekilen ‘Merhaba Güzel Vatanım’da, fırtınalı bir hayat ve macera dolu bir yolculuk yer alıyor. 

Türkiye tarihinden önemli kesitlerin de yer aldığı filmde, yazarların zorlu serüvenlerinin en dramatik yanları gösterilirken, sanat ve edebiyatın kurtarıcı gücü vurgulanıyor.

Hayat kısa, sanat uzun sloganını benimseyen film, iki genç insanın, yaşadıkları çağın etkisiyle nasıl birer edebiyatçıya dönüştüklerini irdeliyor.

Oldukça farklı bir kurgusal dille anlatılan ‘Merhaba Güzel Vatanım’da, Nazım Hikmet’e Yetkin Dikinciler hayat verirken, Ahmet Ümit’i de genç oyuncu Serkan Altıntaş canlandırıyor.

Yaklaşık 150 kişiyi yan rollerde izleyeceğimiz yapımda Berna Laçin, Pelin Batu, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar, Mehmet Tokat, Alper Türedi, Kutay Şahin, Adnan Kürkçü, Ayhan Bozkurt, Edis Atiker, Enes Kava gibi usta ve genç isimler de rol alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Moskova, Gaziantep ve Bursa’da yapılan filmin çekimleri İstanbul’da bu ay tamamlandı. Filmin müzikleri Cem Erman’a ait.

Merhaba Güzel Vatanım filmi 22 Kasım 2019’da Türkiye’de vizyona girecek. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.