Miss Germany güzeli iki çocuklu anne oldu

Dünyada güzellik yarışmalarındaki kriterler değişti. Erkeklerin önünde mayolu yürüyüşe son verildi. Değişimin en dikkat çekici örneği Almanya’daki yarışmada yaşandı. Bu yıl Miss Germany güzeli 33 yaşında iki çocuk annesi Anja Kallenbach oldu.

Miss Germany güzeli iki çocuklu anne oldu. 33 yaşındaki iki çocuk annesi Anja Kallenbach ‘2021 Miss Germany’ güzeli seçildi. 

Yıllardır cinsiyetçi ayırım ve ağırlıklı olarak vücut güzelliği puanlanarak yapılan güzellik yarışmalarına son veriliyor. ABD dahil olmak üzere pek çok ülke artık güzellerin podyumda mayolu yürüyüşlerine son verildi. Bunun son örneği Almanya’da yaşandı. 

Mayonun giyilmediği güzellik yarışmasında 33 yaşındaki iki çocuk annesi Anja Kallenbach, pantolonu ve ceketi ile podyuma çıktı. Miss Germany tacını giyen Kallenbach, dünyadaki güzellik yarışmalarındaki anlayışın değişimindeki en dikkat çekici örnek oldu. 

Geçen yıldan bu yana klasik bir güzellik yarışması olmaktan çıkan ve kriterlerde bir çok değişikliğe gidilen ‘Miss Germany’de bu yıl birinci 33 yaşındaki iki çocuk annesi Anja Kallenbach oldu.

Kadınların dış güzelliğinden çok kişisel gelişimi ve başarılarının dikkate alındığı Almanya Güzellik Yarışması’nda yarışma öncesinde verilen geleneksel nezaket kuralları eğitimi, erkeklerin çoğunlukta olduğu jüri önünde bikiniyle yürümek gibi kriterler artık uygulanmıyor. Geçen yıldan bu yana anne olan kadınlar da yarışmaya katılabiliyor.

Yarışmada kriterler değişti 

Miss Germany organizasyonunun belirlediği yeni güzellik yarışması kriterleri şöyle:

‘Aile ve Ev’, ‘Seyahat ve Doğa’, ‘Aktivite ve Sağlık’, ‘Bakım ve Güzellik’, ‘Yaratıcılık ve Girişimci Ruh’, ‘Tarz ve Moda’, ‘Yemek Kültürü’ ve ‘Sosyal Angajman’.

Kadınların sosyal yaşamdaki başarıları ve mücadeleci özellikleri daha fazla puan almasına neden oluyor. Ancak bunların arasından özellikle ‘aile’ ve ‘bakım’ gibi kriterler, yine kadınlar için klişe kriterler olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

Bu yıl finalistler arasında obez insanların dışlanmasına karşı mücadele eden, cinsel saldırı mağduru, ‘Yehova’nın Şahitleri’ tarikatından kaçan ve hatta bağırsak ameliyatı geçirip yapay bağırsakla yaşayan kadın finalistler bulunuyordu.

Koronvirüs kısıtlamaları nedeniyle seyircisiz ortamda yapılan yarışmanın hafta sonu düzenlenen finalinde 2021’in Almanya güzeli, iki çocuk annesi Anja Kallenbach seçildi. Kallenbach, Miss Germany yarışmasının 16 finalisti arasında Thüringen eyaletinin birincisi olarak yer aldı.

Ortaokulu bitirdikten sonra meslek eğitimi yapan Kallenbach, daha sonra öğrenim hayatına başladı ve İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest meslek hayatına atılan Kallenbach, ortağıyla birlikte iki adet bisiklet mağazası işletiyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.