Rasim Öztekin cenazesi bugün uğurlanıyor

Usta oyuncu Rasim Öztekin kalbine yenik düşerek hayatını kaybetti. 62 yaşındaki Rasim Öztekin’in vefat haberini sanat dünyasını derin yasa boğdu. Rasim Öztekin’in cenazesi bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

Rasim Öztekin cenazesi bugün uğurlanıyor… Usta oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti. 62 yaşındaki Rasim Öztekin kalbine yenik düştü. 

Rasim Öztekin vefat haberi ile sanat dünyası ve özellikle onu televizyondan izleyenler derin üzüntüye boğuldu. Rasim Öztekin cenazesi ile ilgili detaylar belli oldu.

Rasim Öztekin’in cenaze töreni Ses Sineması’nda

Rasim Öztekin için bugün (10 Mart Çarşamba) saat 13.00’da İstanbul Ses Sineması’nda cenaze töreni düzenlenecek. Rasim Öztekin’in cenaze törenine katılım yapılamayacak. Sadece aile arasında düzenlenecek olan cenaze töreni sonrası naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi’ne götürülecek. Rasim Öztekin’in cenaze namazı Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi’nde kılınacak. Cenaze namazına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılacak. 

Usta oyuncu Rasim Öztekin’in ölüm sebebi kalp krizi olarak açıklandı. 

62 yaşındaki usta sanatçı Rasim Öztekin hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

Tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde fenalaştı. Kalp kriz sonucu kalbi duran 62 yaşındaki sanatçı, ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan müdahale sonrası kalbi çalıştırılan sanatçı, daha sonra İstanbul Doktor Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Öztekin, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı sosyal medyadan duyurdu 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üzücü haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu:

“Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun.”

Rasim Öztekin için başsağlığı

Orhan Aydın: Seni kaybetmek büyük kahır canım kardeşim…Toprağına kır çiçekleri tohumları serpeceğim..

Murat Şeker: Melek gibi abimizdi… “Klavye Delikanlıları”nı çekerken erken yaşta kaybettiğimiz çok kıymetli kardeşim Hiko’nun adını ona vermiştik. Hiko Dayı karakterine can vermişti… Rasim abi şimdi onun yanına gitti. Selam söyle abicim… Mekanın cennet olsun

Onur Aydın: Kelimeler kifayetsiz kaldı. Çok üzgünüm.

Armağan Çağlayan: Yattığınız yer incitmesin Rasim Hocam….

Rasim Öztekin cenaze töreni Ses Sineması’nda 

Rasim Öztekin’in vefat haberini alan sevenleri şimdi onu son yolculuğuna uğurlamaya hazırlanıyor. Rasim Öztekin’in cenazesi ile ilgili detaylar belli oldu. Rasim Öztekin son yolculuğuna Ses Sineması’ndan çıkacak. Ses Sineması’nda Rasim Öztekin cenaze töreni yapılacak. Rasim Öztekin’in ailesinin ve sınırlı sayıda katılımcının yer alacağı cenaze töreninin ardından sanatçının naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi’ne götürülecek. Burada kılınacak cenaze namazının ardından Rasim Öztekin Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Rasim Öztekin kimdir 

Türk sinema, tiyatro ve dizi projelerinde sayısız eserde rol alan usta oyuncu Rasim Öztekin 14 Ocak 1959’da dünyaya gelmişti.

Kendisi gibi oyuncu Pelin Öztekin’in babası olan Öztekin İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olmuştu. Sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edinmişti. Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başlamıştı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredilmişti. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretmişti.

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yapmıştı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynamıştı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştı. TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştı.

Sinemada Pardon, Şans Kapıyı Kırınca, GORA, Düğün Dernek, Kabadayı ve Tersine Dünya gibi yapımlarda yer almıştı. TRT’nin sevilen dizisi Seksenler’de rol alıyordu. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.