Monos filminin konusu ve fragmanı

Vizyonda olan Monos filmi haftanın en iyilerinden. Sinemada iz bırakan yönetmenlerden olan Alejandro Landes’in filmi Monos.

Monos filminin konusu ve fragmanı

Monos filminin konusu ve fragmanı… Bu hafta vizyonda olan en iyi yapımlardan biri Monos. Festivallerin dikkat çeken ve otoritelerin de beğenilerini dile getirdikleri bir film. 

Sinemanın güçlü yönetmenlerinden Alejandro Landes tarafından çekilen film, 2019 Sundance Jüri Özel Ödülü-Dünya Sineması Dramatik , 2019 Transilvanya En İyi Film, 2019 Odesa En İyi Yönetmen ödüllerini aldı. 

2019 uluslararası ortak yapımlı bir drama film olan Monos’un başrollerinde Julianne Nicholson ve Moisés Arias yer alıyor. 

Monos ile ilgili ‘tüyler ürpertici film’ tanımı yapılıyor. Yönetmen Alejandro Landes, “Yetişkinlerin olmadığı ıssız bir ormanda, sınır da olmaz” diyor. Çocukların elinde silahları ve kendi kuralları olunca her şey daha karanlık, daha garip, daha sınırsız oluyor.  Zamanla kaotik bir hal alan bu topluluğun eylemleri mekanın kullanımı ve deneysel müziklerin varlığıyla birer ayine dönüşüyor. Çocukların varlığı, neden orada bulundukları, rehin tuttukları üzerine düşünen seyirci sonunda hikayeye insani bir pencereden bakacak.

“Masal dünyasında geçen bir kâbus”, “Kolombiya usulü Sineklerin Tanrısı” denilen Monos’u, Guillermo del Toro da “güçlü, yeni bir yönetmenden büyüleyici bir film” sözleriyle övüyor.

Monos filminin konusu

Geçit vermeyen cangılın tehditkâr gölgeleri arasında, savaşçı lakapları takınmış sekiz çocuk asker, yaz kampını andıran bir yerde Amerikalı bir kadını rehin tutmaktadır. Sürpriz bir baskına uğrayınca çocukların görece huzurlu günleri sona erer ve birbirlerine duydukları güvenle bağlılıkları sarsılan grup, üslerinden ayrılarak cangılın derinliklerine sığınmak zorunda kalır. Kolombiya’nın Oscar adayı Monos, merkezine ideolojiden çok hormonlarının etkisi altındaki ergen kahramanları yerleştiren, her yönüyle alışılmadık, fantastik bir savaş ve hayatta kalma hikâyesi anlatıyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.