Murakami’nin öyküsünden sinemaya Şüphe vizyonda

12.01.2019
A+
A-

Haruki Murakami’nin öyküsünden sinemaya uyarlanan Şüphe filmi vizyona girdi. Güney Kore yapımı film, Yabancı Dilde En İyi Film dalında Güney Kore’nin Oscar adayı.

Murakami’nin öyküsünden sinemaya Şüphe vizyonda seyirciyle buluşmaya başladı. Japon yazar Haruki Murakami’nin öyküsünden sinemaya uyarlanan Şüphe, sinemalarda vizyona girdi.

Murakami’nin 1992’de yazdığı on sayfalık öyküsü sinemada film oldu. Şüphe’nin ilk gösterimi Cannes Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde gerçekleştirildi. Film festivalde iki ödül kazandı.

Güney Kore yapımı filmin yönetmeni Lee Chang-dong.

Lee Chang-dong “Vaha”, “Güneşli Kent” ve “Şiir” filmleriyle tanınıyor.

Haruki Murakami’nin öyküsünü senaryolaştıran ise Chang-dong ve Oh Jung-mi.

Şüphe, Yabancı Dilde En İyi Film dalında Güney Kore’nin Oscar adayı.

Dram-gerilim türündeki filmin başrolünde Yoo Ah-In oynuyor. Steven Yeun ve Jeon Jong-seo filmin diğer oyuncuları. 

Şüphe filminin konusu

Jongsu yazar olmak için uğraşmaktadır. Yazmak dışında kalan vaktinde kuryelik yaparak geçimini sağlar.

Jongsu, bir gün bir paket teslimatında eski komşusu Haemi’yle karşılaşıyor. İkili kısa sürede güçlü bir yakınlık yaşar, sevişirler.

Haemi, daha özgür ruhludur. Afrika’ya seyahat planı vardır. Bu plan, ikilinin ilişkisine gölge düşürür. Haemi, seyahatte olduğu süreçte Jongsu’dan kedisine bakmasını ister. 

Jongsu, kedi aracılığıyla iletişimlerinin kopmayacağını düşünür ve teklifi kabul eder.

Jongsu, Haemi’nin dönüşünü bekler. Haemi’nin dönüşünde beklenmedik bir gelişme yaşar. Çünkü Haemi, Afrika’dan Ben isminde zengin ve gizemli bir adamla gelir. 

Jongsu ve Haemi tanışırlar. Üçlü birlikte de zaman geçirir. Jongsu, kıskançlıklar ve kendini anlamaya tanımalar arasında gelgitler yaşar. 

Şüphe filminin fragmanı alt yazılı olarak izleyebilirsiniz

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.