Nasipse Adayız film fragmanı yayınlandı

Ercan Kesal’ın 2015 yılında okurlarla buluşan kitabı Nasipse Adayız şimdi de beyazperdeye geliyor. Sinema filmi olarak çekilen Nasipse Adayız’ı Ercan Kesal yönetti ve başrolünde oynadı. Yani bu film tam bir Ercan Kesal filmi.

Nasipse Adayız film fragmanı yayınlandı. Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği Nasipse Adayız filminin fragmanı ve afişi sinemaseverlerle paylaşıldı. Nasipse Adayız, Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Roman 2015 yılında yayınlanmıştı.
Ercan Kesal’ın yönettiği ilk uzun metraj filmi ‘Nasipse Adayız’, dünya prömiyerini 49. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Prömiyer günü 25 Ocak 2020 Cumartesi olarak duyuruldu. Uluslararası Rotterdam Film Festivali, Avrupa’nın önemli festivallerinden biri olarak biliniyor.

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği Nasipse Adayız filminin fragmanı yayınlandı.

49. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde Voices Bölümü’ne davet edilen filmin fragmanı ve festival afişi yayınlandı.

Nasipse Adayız filmi Türk ve Sırp ortak yapımı. Yapımcı şirketleri Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production, Living Pictures. Film, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi.

Filmin başrollerinde Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci yer alıyor.

Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Nasipse Adayız’, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor.

Nasipse Adayız filminin vizyon tarihi

Nasipse Adayız filminin vizyon tarihi de merak ediliyor. Sinema seyircisi ve özellikle Ercan Kesal hayranları Nasipse Adayız filminin Türkiye’de ne zaman gösterileceğini araştırıyor. Rotterdam’daki dünya galasının ardından Nasipse Adayız filmi 2020’nin ikinci yarısında Türkiye’de vizyona girecek.

Nasipse Adayız film fragmanı

Nasipse Adayız film fragmanı yayınlandı. Nasipse Adayız fragmanının izleyebilirsiniz.

 

Nasipse Adayız film konusu

İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen traji-komik hikayesi filmde anlatılıyor

Kemal, başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eder. Bir Numara, Kemal’in adaylığını anons edecektir. Kemal, o geceye heyecanla hazırlanmaktadır.

Kemal’in eski eşi de dahil olmak üzere etrafındaki herkes bu delice koşturmaya şahit olur.

Kemal, Bir Numara’nın gözüne girip aday olabilmek için her yolu denemiştir. Adaylığının açıklanacağı önemli gecede Kemal, beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır.

Bir adayın gözünden, siyasetin farklı yüzünü, yapılan pazarlıkları, politik stratejileri ve insanın karanlık yüzünü gerçekçi bir üslupla anlatan ‘Nasipse Adayız’, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi.

Nasipse Adayız filminin oyuncu kadrosu ve rolleri 

Ercan Kesal (Dr. Kemal Güner),
Selin Yeninci (Arzu),
İnanç Konukçu (Naci),
Muttalip Müjdeci (Radyocu Nuri),
Serhat Midyat (Bir Numara),
Vedat Erincin (Abit Güleryüz),
Kemal Burak Alper (Harun),
Zafer Diper (eski bakan),
Aslıhan Kapanşahin (melek dövmeli kız),
Hüseyin Taş (Osman Hoca),
Mustafa Kırantepe (Hıdır),
Tarhan Karagöz (Ertan)

Konuk Oyuncular: Nazan Kesal (Figen), Valeriu Andriuta (Radu Iliescu)

Görüntü Yönetmeni: Barbu Balasoiu Kurgucu: Ali Aga

Sanat Yönetmeni: Oya Köseoğlu

Kostüm: Nehir İnce Arıcı

Yapımcılar: Kerem Çatay, Ercan Kesal

İdari Yapımcılar: Yamaç Okur, Suzan Güverte

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.