Uğur Mumcu senfoni konseri

Merhum gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 28’inci yılında senofoni konseri ile anılacak. Ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu için İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser verecek.

Uğur Mumcu ölüm yıldönümünde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri ile anılacak. 24 Ocak 1993 tarihinde katledilen gazeteci Uğur Mumcu için konser gecesi düzenlenecek. 

İDSO DenizBank Konserleri’nde usta gazeteci Uğur Mumcu için anma konseri düzenlenecek. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki Uğur Mumcu Anma Konseri’nin orkestra şefliğini Rengim Gökmen üstlenecek.

24 Ocak Cuma akşamı düzenlenecek olan konserde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası viyolensel sanatçısı Aslı Kızıltuğ’a eşlik edecek. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserin saati 20.00.

“İDSO –  Uğur Mumcu’yu Anma Konseri”nde şef Rengim Gökmen, solist Aslı Kızıltuğ Ferat (Viyolonsel), solist Görkem Ezgi Yıldırım ( Soprano ), solist   Tuğba Mankal ( Soprano ), solist Selva Erdener ( Soprano ), solist Emre Akkuş ( Tenor )  dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Senfoni  Korosu’na eşlik edecek. İstanbul Senfoni  Korosu’nun şefliğini Gökçen Koray ve Seval Irmak yapacak.

Konserde;  Edward Elgar’ın “ Viyolonsel Konçertosu” , Hasan Uçarsu’nun  “Sakıncalı  Piyade” , Turgay Erdener’in “Uğur Mumcu Kantatı“ adlı eserleri icra edilecek.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.