Normal İnsanlar Sally Rooney’nin ilk romanı

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan romanlarından olan İrlandalı yazar Sally Rooney’nin ilk romanı Normal İnsanlar, Türkiye’de okurlarla buluşuyor.

Normal İnsanlar Sally Rooney’nin ilk romanı

Normal İnsanlar Sally Rooney’nin ilk romanı… İrlandalı yazar Sally Rooney, Normal İnsanlar adlı romanı Can Yayınları tarafından yayımlandı.

Orijinal adı Normal People olan Normal İnsanlar adlı roman geçtiğimiz yıl yayımlandı. Türkiye’de ise Can Yayınları tarafından yeni raflara ulaştırıldı. Geçtiğimiz yılın en konuşulan, en ses getiren kitaplarından biri. Sally Rooney, kendi kuşağının en yetenekli yazarları arasında gösteriliyor.

Başta Booker olmak üzere birçok ödüle aday gösterilen, birçoğunu da kazanan ve dizi filme uyarlanan roman iki gencin okul sıralarında başlayıp yıllara yayılan ilişkisini anlatıyor.

Connell ve Marianne, İrlanda’nın küçük bir şehrinde yaşayan, aynı okula giden iki genç. Connell okulun en popüler ve başarılı öğrencilerindenken Marianne içedönük, sevilmeyen, hatta dışlanan bir tip. İkili bir gün sohbet etmeye başlar ve bu sohbet giderek uzar, ikisinin de hayatını değiştirecek bir ilişkiye dönüşür. Normal İnsanlar arkadaşlık, karşılıklı çekim ve aşk üzerine bir roman. Sally Rooney lise yıllarından üniversiteye uzanan bir ilişkinin kaydını tutuyor; toplumda yer edinme ve özgürleşme mücadelesi veren, birbirlerinden asla ayrı kalamayan, ancak sevmek için de çetin sınavlar vermek zorunda kalan iki gencin hikâyesiyle bir kuşağı temsil ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.